ANASAYFA
KURUMSAL
HABERLER
DUYURULAR
ETİK KURULU
BİLGİ EDİNME
BAŞVURU FORMLARI
GALERİ
İLETİŞİM
Haberler
EDESOB'TAN YENİ UYGULAMA
EDESOB'TAN YENİ UYGULAMAEdirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu aldığı karar ile sicil müdürlüğünden bir personeli ayın belirli günleri ilçelerde görevlendirecek.Edirne ESOB Başkanı Emin İnağ yaptığı açıklamada, yönetim kurulu olarak aldıkları karar ile hizmeti esnaf ve sanatkarımızın ayağına götürmeye çalıştıklarını belirtti. İnağ “Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği olarak amacımız esnaf ve sanatkarımıza en iyi şekilde hizmet vermek. Yönetim kurulu olarak içinde bulunduğumuz kriz döneminde esnaf ve sanatkarımıza daha fazla katkı sağlamanın yollarını araştırıyoruz. Ağustos ayında düzenlediğimiz EDESOB Başkanlar Kurulu'nda oda başkanlarımızın da önerisiyle sicil müdürlüğümüzü ayın belli günleri ilçelerimizde görevlendirmeye karar verdik. İlk etapta denemelerini yapacağımız çalışmada sicil müdürlüğümüzü Uzunköprü ve Keşan ilçelerimize göndereceğiz. Böylece hizmeti esnaf ve sanatkarımızın ayağına götürmeyi hedefliyoruz.” Dedi. İnağ “Sicil müdürlüğümüzden bir personel, 2 hafta arayla periyodik olarak pazartesi günleri Uzunköprü, salı günleri de Keşan ilçemizde görev yapacak. Ekim ayının ilk haftası başlayacağımız uygulama deneme amaçlı olacak. Çünkü Bakanlığımızın esnaf ve sanatkar veritabanı ile Birliğimiz veritabanın paralel işlenmesi gerekiyor. Bunun için teknik altyapımızı hazırladık. Banka işlemlerini ve veri kayıt işlemlerini şuan yapabileceğiz. Deneme faaliyetlerimiz sonucu uygulamanın faydalı olduğunu görürsek işlemlere devam edeceğiz.”Dedi.Amaçlarının esnaf ve sanatkarımıza birazda olsun katkı sağlamak olduğunu söyleyen İnağ “Bu uygulama ile özellikle uzakta bulunan esnaf ve sanatkarlarımıza yarar sağlamayı hedefliyoruz. Örneğin Enez ilçemizden gelen bir esnafımız bu devir için oldukça önemli sayılabilecek zaman ve para kaybına uğruyor. Ama yeni uygulamamız ile bu esnafımız işlemlerini Keşan'da halledebilecek böylelikle esnafımıza üç kuruş katkımız olursa bizler çok mutlu olacağız dedi.” EDESOB sicil müdürlüğünden görevli bir personel, 05.Ekim.2009 pazartesi günü Uzunköprü'de Birliğimize bağlı Uzunköprü Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası hizmet binasında, 06.Ekim.2009 salı günü de Keşan'da Birliğimize bağlı Keşan Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası hizmet binasında görev yapacak. İki hafta da bir periyodik olarak bu ilçelerimizde deneme çalışmaları devam edecek. Böylelikle ayda 2 defa ilçelerimizde de sicil müdürlüğü görev yapmış olacak.
Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu aldığı karar ile sicil müdürlüğünden bir personeli ayın belirli günleri ilçelerde görevlendirecek.
Edirne ESOB Başkanı Emin İnağ yaptığı açıklamada, yönetim kurulu olarak aldıkları karar ile hizmeti esnaf ve sanatkarımızın ayağına götürmeye çalıştıklarını belirtti. İnağ “Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği olarak amacımız esnaf ve sanatkarımıza en iyi şekilde hizmet vermek. Yönetim kurulu olarak içinde bulunduğumuz kriz döneminde esnaf ve sanatkarımıza daha fazla katkı sağlamanın yollarını araştırıyoruz. Ağustos ayında düzenlediğimiz EDESOB Başkanlar Kurulu'nda oda başkanlarımızın da önerisiyle sicil müdürlüğümüzü ayın belli günleri ilçelerimizde görevlendirmeye karar verdik. İlk etapta denemelerini yapacağımız çalışmada sicil müdürlüğümüzü Uzunköprü ve Keşan ilçelerimize göndereceğiz. Böylece hizmeti esnaf ve sanatkarımızın ayağına götürmeyi hedefliyoruz.” Dedi. İnağ “Sicil müdürlüğümüzden bir personel, 2 hafta arayla periyodik olarak pazartesi günleri Uzunköprü, salı günleri de Keşan ilçemizde görev yapacak. Ekim ayının ilk haftası başlayacağımız uygulama deneme amaçlı olacak. Çünkü Bakanlığımızın esnaf ve sanatkar veritabanı ile Birliğimiz veritabanın paralel işlenmesi gerekiyor. Bunun için teknik altyapımızı hazırladık. Banka işlemlerini ve veri kayıt işlemlerini şuan yapabileceğiz. Deneme faaliyetlerimiz sonucu uygulamanın faydalı olduğunu görürsek işlemlere devam edeceğiz.”Dedi.
Amaçlarının esnaf ve sanatkarımıza birazda olsun katkı sağlamak olduğunu söyleyen İnağ “Bu uygulama ile özellikle uzakta bulunan esnaf ve sanatkarlarımıza yarar sağlamayı hedefliyoruz. Örneğin Enez ilçemizden gelen bir esnafımız bu devir için oldukça önemli sayılabilecek zaman ve para kaybına uğruyor. Ama yeni uygulamamız ile bu esnafımız işlemlerini Keşan'da halledebilecek böylelikle esnafımıza üç kuruş katkımız olursa bizler çok mutlu olacağız dedi.”
EDESOB sicil müdürlüğünden görevli bir personel, 05.Ekim.2009 pazartesi günü Uzunköprü'de Birliğimize bağlı Uzunköprü Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası hizmet binasında, 06.Ekim.2009 salı günü de Keşan'da Birliğimize bağlı Keşan Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası hizmet binasında görev yapacak. İki hafta da bir periyodik olarak bu ilçelerimizde deneme çalışmaları devam edecek. Böylelikle ayda 2 defa ilçelerimizde de sicil müdürlüğü görev yapmış olacak.
İÇERİKLE İLGİLİ FOTOĞRAFLAR