ANASAYFA
KURUMSAL
HABERLER
DUYURULAR
ETİK KURULU
BİLGİ EDİNME
BAŞVURU FORMLARI
GALERİ
İLETİŞİM
Haberler
İNAĞ “GENEL KURULLARIMIZ EDİRNEMİZE YAKIŞIR ŞEKİLDE GERÇEKLEŞİYOR.”
İNAĞ “GENEL KURULLARIMIZ EDİRNEMİZE YAKIŞIR ŞEKİLDE GERÇEKLEŞİYOR.” Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği'ne bağlı 34 odanın, 5362 sayılı Kanun uyarınca 2010 yılı Ocak-Şubat ve Mart aylarında gerçekleştirilmesi gereken genel kurulları devam ediyor.

Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği'ne bağlı 34 odanın, 5362 sayılı Kanun uyarınca 2010 yılı Ocak-Şubat ve Mart aylarında gerçekleştirilmesi gereken genel kurulları devam ediyor.

Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Emin İnağ “5362 Sayılı Esnaf ve Sanatkarlar Meslek Kuruluşları Kanunu uyarınca 4 yılda bir gerçekleştirilen oda genel kurullarımız 2010 yılı ocak ayında başladı. Bugüne kadar Edirne Merkez İlçemizde 7 odamız genel kurulunu tamamlamış olup 3 odamızın genel kurulu önümüzde dönemde yapılacaktır. Havsa İlçemizde 2, Uzunköprü İlçemizde 4, Keşan İlçemizde 7, İpsala İlçemize 1, Meriç İlçemizde 1, Kırcasalih Beldemizde 1 oda olmak üzere ilçelerimiz ile beraber toplam 23 odamız genel kurullarını yaparak yeni oda yönetim ve denetim kurullarını seçti. Bu vesileyle seçilen tüm arkadaşlarımı kutluyor, esnaf ve sanatkarımıza hizmetlerinin en üst düzeyde olmasını diliyorum.” Dedi.

Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğine bağlı 34 oda içerisinde genel kurullarını tamamlamayan 11 odamızın genel kurulları Mart ayı sonuna kadar tamamlanacak. Bugüne kadar yapılan seçimli oda genel kurullarımız Edirne'mize yakışan demokratik bir ortamda, tüm Türkiye'ye örnek teşkil edecek şekilde gerçekleşmiştir. Katılımların yüksek olduğu genel kurullarımız esnaf ve sanatkarımızın odalarına sahip çıktığının göstergesidir. Burada hatırlatmak isterim ki üyelerimizin genel kurullara gelerek oy kullanmaları için tek şart odaya son 6 aydır kayıtlı olmalarıdır. Bazı esnaflarımız bizlere “Odaya borcum var oy kullanabilir miyim?” diye soruyorlar. Özellikle belirtmek isterim ki odaya herhangi bir borcu olan esnaflarımız oda genel kurullarına katılıp oy kullanabilirler. Oy kullanmaya gelen esnaflarımızın yanlarında nüfus cüzdanı, ehliyet gibi resimli bir kimlikleri olmak zorundadır. Genel kurullarımızın tüm esnaf ve sanatkar camiası için hayırlı olmasını diliyor, esnaflarımızın odalarına sahip çıkmaları ve genel kurullara katılmalarını istiyorum.” Dedi.

İÇERİKLE İLGİLİ FOTOĞRAFLAR