ANASAYFA
KURUMSAL
HABERLER
DUYURULAR
ETİK KURULU
BİLGİ EDİNME
BAŞVURU FORMLARI
GALERİ
İLETİŞİM
Haberler
EDİRNE VERGİ DAİRESİ EDESOB'U ZİYARET ETTİ.
EDİRNE VERGİ DAİRESİ EDESOB'U ZİYARET ETTİ.

2010 Yılı Vergi Haftası etkinlikleri kapsamında gerçekleşen ziyarette Vergi Dairesi Başkanı İsmail Aslan ve beraberindeki heyet Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Emin İnağ ve Esnaf Odaları Başkanlarını ziyaret ettiler.

Edirne Vergi Dairesi Başkanı İsmail Aslan Vergi Haftası etkinlikleri çerçevesinde Edirne ESOB'u ziyaret ettiklerini ancak her zaman Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Emin İnağ ve tüm oda başkanları ile sürekli irtibat halinde olduklarının altını çizdi.

Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Emin İnağ “ Değerli Başkanıma ve Daire müdürlerimize tüm esnaf ve sanatkarlarımız adına hoş geldiniz diyorum. Esnafa olan yakın ilgileri ve bizlere sağladıkları kolaylıklardan dolayı çok teşekkür ederim. Bizlere devletin daima babacan yüzünü gösteriyorlar.” Dedi.

Edirne Vergi Dairesi Başkanı İsmail Aslan “ Edirne ilinde sadece 2008 yılı verilerine göre basit usul muhasebe sisteminde kayıtlı 7959 mükellef vardı 2009 yılında ise 7880 mükellefin basit usul muhasebeye kayıtlı olduğunu görüyoruz bununla beraber 2008 yılında vergi dairesine kayıtlı toplam mükellef sayısı 26396 iken 2009 yılında bu sayı 25186'ya düşmüştür.”Dedi. İsmail Aslan “Yeni düzenlemeler ile geçilen otomasyon sistemi sayesinde mükellef ile el ele hareket ettiğimiz bir yapıya geçildi. Gözlemlerimize göre bu sitemin oturduğunu söyleyebilirim. Ancak bu yapıyı daha iyi bir hale getirmemiz gerekli. Vergilerin çıktığı anda ödenmesi gerekiyor. Böylece mükellefler borç birikmesi ile karşılaşmazlar. Ancak esnafın zor durumda olduğunun farkındayız, bunun için esnafın bizlerle daima irtibat halinde olması borçları ödeyemeyecek durumda iseler hemen yapılandırmaya götürmeleri gerekli. Biz bu konularda daima kendilerine yardımcı olacağız” Dedi.

Edirne Vergi Dairesi Başkanı İsmail Aslan Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Emin İnağ'a çiçek takdim ederken İnağ'da İsmail Aslan'a Edirne mis sabunu hediye etti.

İÇERİKLE İLGİLİ FOTOĞRAFLAR