ANASAYFA
KURUMSAL
HABERLER
DUYURULAR
ETİK KURULU
BİLGİ EDİNME
BAŞVURU FORMLARI
GALERİ
İLETİŞİM
Haberler
KENT KONSEYİ EDESOB'U ZİYARET ETTİ.
KENT KONSEYİ EDESOB'U ZİYARET ETTİ.

Edirne Kent Konseyi Yürütme Kurulu Başkanı Yılmaz Eren, Edirne Kent Konseyi Yönetim Kurulu üyeleri Orhan Doğan, Ayten Eren, Ziya Göker Küçük Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği'ni ziyaret ettiler.

Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Emin İnağ ve EDESOB Yönetim Kurulu üyesi Mehmet Özkan'ın katıldığı görüşmede Kent Konseyi ve Edirne ESOB olarak yürütülecek ortak çalışmalar görüşüldü. Edirne Kent Konseyi Yürütme Kurulu Başkanı Yılmaz Eren “Edirne Kent Konseyi olarak sivil toplum örgütlerinin çatı kuruluşuyuz. 7 yıldır Edirne'mizin sorunlarını çözmek için çalışıyoruz. Kent Konseyi olarak yasal statüye de kavuştuk. Türkiye'nin diğer illerinde Kent Konseyi çalışmaları başladı. Biz Edirne olarak diğer illerden çok önce çalışmalarımıza başladık. Geçtiğimiz günlerde Bursa gerçekleştirilen Türkiye Kent Konseyleri toplantısına katıldık. Bu toplantıda çok güzel ve değişik izlenimlerimiz oldu. Orada Belediyelerin Kent Konseyleri ile çok güzel çalışmalar yaptıklarını gördük. Halka ulaşmak, hizmetlerin halka anlatılması ve halkın isteklerinin iletilmesi konusunda çok güzel örnekler var. Özellikle Bursa çok güzel çalışmalar yapıyor. Bizde Edirne olarak böyle çalışmalar yapmak istiyoruz. Ancak Edirne'de yeterli desteği göremedik. Sivil toplum örgütleri bizleri destekliyor ancak halktan yeterli desteği alamıyoruz. Bazı kanallar kapalı ancak biz sizin gibi sivil toplum örgütlerinin desteğini istiyoruz. Altı ayda bir genel kurullar yapıyoruz. Yapacağımız çalışmalarda bize verdiğiniz olumlu desteğin artarak devam etmesini talep ediyoruz. Önümüzdeki dönem Edirne esnaf ve sanatkarını ilgilendiren sorunlarda var. Bu sorunların çözümü için ortak çalışmalar yapacağız. Eğer toplu hareket edersek sorunlarımızı çözebiliyoruz. İstanbul Metropolitan tarafından hazırlanan planlarda İstanbul'un dezavantajlı sanayisi bu tarafa kaydırılmak isteniyor.Biz bu konuya tepki gösterdik ve olumlu sonuç aldık. Esnaf sorunlarını Kent Konseyi gündemine alarak görüşmek ve toplu olarak hareket etmek zorundayız” dedi.Kent Konseyi Yönetim Kurulu üyesi Ayten Eren “Kent Konseyi olarak esnaf ile ilgili sorunların çözümü için bir komisyon kurulabilir.” Dedi.

Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Emin İnağ “Öncelikle ziyaretiniz için sizlere çok teşekkür ederim. Edirne ESOB olarak daima Kent Konseyinin yaptığı çalışmalara destek olduk ve olmaya da devam edeceğiz. Özellikle esnaf ve sanatkarımızın sorunlarının çözümünde Kent Konseyi ile beraber güzel çalışmalar yapabiliriz. Ayten Hanım'ın belirttiği gibi Kent Konseyi bünyesinde esnaf ve sanatkarlar komisyonu kurarak esnafımızın sorunlarını Kent Konseyi olarak değerlendirebilir ve çözüm arayabiliriz. Hatta Halk Eğitim Merkezi gibi katılımın geniş olabileceği yerlerde yapacağımız toplantılarda tüm esnafımızın katılımını sağlayıp direk esnafımızdan sorunları dinler ve çözüm önerilerini alabiliriz. Çok sesli bir katılım çözüme ulaşmada daha etkili olur. Ben size kısaca Birliğimizin yapısından bahsetmek istiyorum. Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği tüm Edirne İli sınırları içerisinde merkez ilçemiz ile birlikte toplam 9 ilçemizde faaliyet gösteren meslek odalarımızın üst kuruluşudur. Edirne Merkez ilçemizde toplam 10 meslek odamız faaliyet göstermekte ve her odanın kendi yönetim kurulu ve başkanı vardır. Her bir odamız kendi başına bir tüzel kişiliktir. Esnaf ve sanatkarımız için yapılacak tüm çalışmalarda odalarımızın katılacağına inanıyorum. Biz Edirne ESOB olarak Edirne Kent Konseyinin daima yanında olduk ve olmaya devam edeceğiz.” Dedi.

İÇERİKLE İLGİLİ FOTOĞRAFLAR