ANASAYFA
KURUMSAL
HABERLER
DUYURULAR
ETİK KURULU
BİLGİ EDİNME
BAŞVURU FORMLARI
GALERİ
İLETİŞİM
Haberler
HSBC EDİRNE'DE KOBİLERİN ÇÖZÜM ORTAĞI OLACAK.
HSBC EDİRNE'DE KOBİLERİN ÇÖZÜM ORTAĞI OLACAK.

 

Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ile HSBC Bankası arasında kredi protokolü imzalandı. Edirne'de faaliyet gösteren esnaf ve sanatkara uygun imkanlar ve düşük faiz ile kredi olanağı sağlayan protokolü Edirne ESOB adına Birlik Başkanı Emin İnağ HSBC Bankası adına Edirne Şubesi Müdürü Mesut Çatak imzaladılar. İmza töreninde Edirne ESOB Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Özkan, Edirne ESOB Genel Sekreteri Özay Güngören ve HSBC Edirne Şubesi Müdür Yardımcısı Murat Biter'de hazır bulundular.

HSBC İşletme Bankacılığı, ekonominin can damarı KOBİ'lerin ticari faaliyetlerine destek olmak amacıyla Trakya'nın farklı illerinde sanayi, ticaret ve esnaf ve sanatkar odaları birlikleri ile anlaşmalar yapıyor. Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ile protokol anlaşması imzalayan HSBC İşletme Bankacılığı, Edirne'li KOBİ'lerin çözüm ortağı olmayı hedefliyor.

Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği adına protokolü imzalayan Birlik Başkanı Emin İNAĞ “Esnaf ve sanatkarımızın kredi ihtiyaçlarının sağlanması için Edirne ESOB olarak çeşitli Bankalar ile protokoller imzaladık. HSBC olarak son KOSGEB kredi destek programında uygulanan faiz desteği çalışmasına ayrıca teşekkür ederim. KOSGEB kredi destek programında HSBC Bankası kredileri düzenli ödeyen üyelerin ödeyecekleri faizi de banka olarak üstlenmişlerdi. Son olarak imzaladığımız protokol çerçevesinde üyelerimiz odalarından alacakları oda kayıt belgeleri ile oldukça uygun şartlarda kredi kullanabilecekler” Dedi.

Üretim kapasitesini arttırmak isteyen, hammadde temininde finansman ihtiyacı duyan, yurtdışına açılmak veya ofisini büyütmek isteyen Edirne'li KOBİ'ler imzalanan protokol ile finansman ihtiyaçlarını HSBC İşletme Bankacılığı ile karşılayabilecek. HSBC Edirne Şube Müdürü Mesut ÇATAK “ İmzalanan protokol kapsamında Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği üyeleri HSBC İşletme Bankacılığı'nın sunduğu spot, rotatif, ticari finansman, ticari işyeri, ticari araç ve iş geliştirme gibi nakit krediler ile teminat mektubu ve akreditif gayri nakdi kredi imkanlarından faydalanabilecekler. Piyasa koşullarına oranla çok avantajlı faiz oranları ile ihtiyaç duydukları sermayeyi ve ticari desteği HSBC İşletme Bankacılığı ile sahip olabilen KOBİ'ler, aynı zamanda çek karnesi, şirket ticaret kartı, otomatik fatura ödemeleri ve üye işyeri uygulaması (POS) gibi HSCBC işletme Bankacılığı'na ait nakit yönetim ürünlerinden de yararlanabilecekler.” Dedi.

İÇERİKLE İLGİLİ FOTOĞRAFLAR