ANASAYFA
KURUMSAL
HABERLER
DUYURULAR
ETİK KURULU
BİLGİ EDİNME
BAŞVURU FORMLARI
GALERİ
İLETİŞİM
Haberler
EDİRNE ESNAF VE SANATKARLAR ODALARI BİRLİĞİ 38.OLAĞAN GENEL KURULU YAPILDI.
EDİRNE ESNAF VE SANATKARLAR ODALARI BİRLİĞİ 38.OLAĞAN GENEL KURULU YAPILDI.EDİRNE ESNAF VE SANATKARLAR ODALARI BİRLİĞİ 38.OLAĞAN GENEL KURULU YAPILDI.

EDİRNE ESNAF VE SANATKARLAR ODALARI BİRLİĞİ 38.OLAĞAN GENEL KURULU YAPILDI.

 

Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği 38.Olağan Genel Kurulu Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Konferans salonunda 02 Mayıs 2010 Pazar günü gerçekleştirildi. Genel Kurul Divan Başkanlığı'nı TESK Yön.Kur.Üyesi ve Kırklareli ESOB Başkanı Ali Fuat Şeker'in yaptığı genel kurulda Emin İNAĞ tekrar Edirne ESOB başkanlığına seçildi.

Tek Liste ile gidilen seçimde Emin İnağ yeniden Birlik Başkanlığı'na seçilirken Birlik Yönetim Kurulu İhsan Ulusoy, Mehmet Özkan, Yunus Atay, Erbey Kılıç, İbrahim Aldanmaz ve Ali İhsan Laçiner'den oluştu. Birlik Denetim Kuruluna Yıldırım Sain, Halil Akbınar, Hüseyin Tütüncü Birlik Disiplin Kuruluna Orhan Seri, Bülent Kanlılar, Hasan Temelli seçildi.

Genel Kurul açılış konuşmasını yapan Edirne ESOB Başkanı Emin İnağ Edirne ESOB 2005,2006,2007,2008,2009 yılları faaliyet raporunu okudu. Tüm odaların genel kurullarını başarı ile esnaf ve sanatkara yakışır şekilde gerçekleştirdiğini belirten İnağ “Seçilen tüm arkadaşlarımı kutluyorum. Bizler Türkiye'nin en büyük camiasına hizmet etmek için seçildik.” Dedi.

İnağ “Tamamlanan dönem içerisinde Birlik Yönetim Kurulumuz, Kanun ve mevzuat gereği üzerine düşen görevleri yerine getirmiştir. Mutat olarak her ay toplanan yönetim kurulumuz oldukça verimli bir dönem geçirmiştir. Birlik olarak çeşitli Eğitim,Kurs ve Seminer çalışmaları yapıldı. Özellikle Türkiye İş Kurumu ile istihdama yönelik çalışmalar yürüttük. Edirne Tava Ciğerin Coğrafi işaretini Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği olarak tescil ettirdik. Bu dönemde Avrupa Birliği projeleri vasıtasıyla çeşitli eğitim programları yürüttük. Edirne ESOB, Edirne Tatlıcı Büfeci Kebap ve Lokantacılar Esnaf Odası ve Edirne Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası birer proje yürüttüler. Ayrıca Edirne ESOB olarak Yalova ESOB ile beraber bir proje uyguladık. Son olarakta Edirne Valiliği Özel İdaresi, Bulgaristan Nessebar Belediye'si ortaklığında 600.000 euroluk bir proje ve yine Edirne ESOB olarak AB Sivil Toplum Diyaloğu Kültür ve Sanat hibe programına 140.000 euro bütçeli bir proje sunduk.” Dedi.

Genel Kurul gündemi çerçevesinde yapılan seçimler sonucu kullanılan 175 oy'un tamamı geçerli olup 20 oy boş 155 oy Emin İnağ'ın listesi aldı. Emin İnağ tekrar Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanlığı'na seçildi.

 

İÇERİKLE İLGİLİ FOTOĞRAFLAR