ANASAYFA
KURUMSAL
HABERLER
DUYURULAR
ETİK KURULU
BİLGİ EDİNME
BAŞVURU FORMLARI
GALERİ
İLETİŞİM
Haberler
EDİRNE ESOB BAŞKANI EMİN İNAĞ “EDİRNE TURİZM SEKTÖRÜNDEN PAYINI ALABİLMELİ”
EDİRNE ESOB BAŞKANI EMİN İNAĞ “EDİRNE TURİZM SEKTÖRÜNDEN PAYINI ALABİLMELİ”

Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Emin İnağ hava sıcaklığının artması ile beraber piyasalarda hareketlenme olduğunu belirterek özellikle ilkbahar ve yaz aylarında ilimizin turizmden payını alabilmesi gerektiğini bildirdi.

Edirne ESOB başkanı Emin İnağ “Havaların ısınması ile beraber ilimiz turizm açısından hareketlenmeye başladı. Turizm sektöründen Edirne olarak payımızı alamıyoruz. Ülkemizin önemli gelir kalemlerinden biri haline gelen turizm Edirnemiz içinde önemli bir sektör. İnanıyorum ki bu yıl ilimize gelen turist sayısında artış olacak, ilgili kurumlar, sivil toplum örgütleri ve özel teşebbüsler ilimizin tanıtımı için önemli çalışmalar yapılıyor. Bu çalışmaların daha da artarak devam etmesi başta bizlerin görevi. Unutmamamız gereken en önemli konuda, en iyi tanıtım en iyi ağırlama olduğudur. Bizler gelen misafirlerimizi ne kadar iyi ağırlarsak ziyaretçi sayısı o oranda artacaktır.” Dedi.

İnağ “Turistlerin ilimizden memnun ayrılmaları için başta esnafımıza çok önemli görevler düşmektedir. İlimizi ziyarete gelen turistlere duyarlı,dikkatli,nazik, itimat telkin edici ve yol gösterici olmalıyız. Geleneksel Türk konukseverliğini gelen ziyaretçilere göstermemiz gerekli.Konaklama tesislerimiz ile yeme-içme ve eğlence tesislerimizde, fiyat tarifelerinin konuklarımızın göreceği yerlerde okunaklı bir şekilde asılması gerekmektedir. Unutulmamalıdır ki fiyat tarifesi bulundurmak ve müşterilere sunmak kanuni bir zorunluluktur. Özellikle gıda sektöründe faaliyet gösteren esnaflarımızın müşterileri için düzenleyecekleri adisyonlarda verdikleri hizmeti dökümlü bir şekilde belirtmeleri gereklidir. İşletmelerimizde hijyen ve sağlık kurallarına dikkat ederek işyerlerimizin temizlik ve bakımlarının düzenli olarak yapmaya özen göstermeliyiz. Esnaflarımız sattıkları malların üzerinde mutlaka fiyat etiketi bulundurarak ziyaretçilerimizin huzurlu alış-veriş yapmalarına imkan vermeleri gereklidir. Bizler bu hususlara dikkat etmezsek ilimize gelen yerli ve yabancı turistlerin maruz kalacağı olumsuz davranışlar ilimizdeki turizm sektörünün gelişmesini engelleyerek ilimiz ekonomisine büyük zarar verir. Ziyaretçilerin karşılaşabileceği hatalı davranışlar yabancı kamuoyunda olumsuz propagandalara sebep olmaktadır.” Dedi.

 

İÇERİKLE İLGİLİ FOTOĞRAFLAR