ANASAYFA
KURUMSAL
HABERLER
DUYURULAR
ETİK KURULU
BİLGİ EDİNME
BAŞVURU FORMLARI
GALERİ
İLETİŞİM
Haberler
EDESOB VE ETSO BAŞKANLARI MİLLETVEKİLİMİZ NECDET BUDAK İLE BERABER SANAYİ VE TİCARET BAKANI SAYIN NİHAT ERGÜN'Ü ZİYARET ETTİ.
EDESOB VE ETSO BAŞKANLARI MİLLETVEKİLİMİZ NECDET BUDAK İLE BERABER SANAYİ VE TİCARET BAKANI SAYIN NİHAT ERGÜN'Ü ZİYARET ETTİ.

Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Emin İnağ, Edirne Esnaf ve Sanatkarının sorunlarını ve çözüm önerilerini içeren raporu Sayın Bakana sundu. İnağ “ Bakanımız ile görüşmemizde bizlere yardımcı olan Sayın Milletvekilimiz Necdet Budak'a teşekkür ederim. Bakanımız ile yaptığımız görüşmede esnaf ve sanatkarımızın sorunlarını ilettik. Komşumuz olan Yunanistan ve Bulgaristan'dan Edirne'ye tamir yada bakım için araçlarını getiren müşterilerimiz araçlarını bırakıp ülkelerine dönemiyorlar. Bunun için yeddi emin tutanağı düzenlenmesi gerekmektedir. Buda uzun bir bürokrasi işlemine sebep olmakta ve Edirne sanayi sitesinin müşteri kaybetmesine sebep olmaktadır. Bunun çözümü konusunda Bakanımızdan destek istedik. Yine esnaf ve sanatkarlarımızın kümelenme çalışmalarında desteğe ihtiyaçları var. Kümelenme denince yanlış anlaşılıyor. Bu konun esnaf ve sanatkarımıza anlatılması eğitimler düzenlenmesi gerekli, bu konuyu da Bakanımızın bilgisine sunduk. Özellikle Sayın Bakanımızdan KOSGEB kredilerinin geri ödeme sürelerinin uzatılmasını, kredi alınırken kesilen SGK ve vergi borçlarının bir seferde değil vadelere yayılarak alınmasını arz ettik. Kamu kurum ve kuruluşlarının esnafla rekabet ettiğini bu konuya bir çözüm bulunması gerektiğini ilettik. Şuan bizler için en güncel ve büyük sorun olan büyük marketler yasası konusunda Bakanımızdan destek istedik.” Dedi.

İÇERİKLE İLGİLİ FOTOĞRAFLAR