ANASAYFA
KURUMSAL
HABERLER
DUYURULAR
ETİK KURULU
BİLGİ EDİNME
BAŞVURU FORMLARI
GALERİ
İLETİŞİM
Haberler
EDESOB EDİRNE VALİSİ GÖKHAN SÖZERİ ZİYARET ETTİ.
EDESOB EDİRNE VALİSİ GÖKHAN SÖZERİ ZİYARET ETTİ.Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Yönetim, Denetim, Disiplin Kurulları, Havsa, Süloğlu ve Lalapaşa esnaf odaları başkanları Edirne Valisi Sayın Gökhan Sözer'e hoş geldin ziyaretinde bulundu. Edirne Valiliği Toplantı Salonu'nda gerçekleşen ziyarette Edirne ESOB Başkanı Emin İNAĞ ziyarette hazır bulunan oda başkanlarını Vali Gökhan Sözer'e tek tek tanıştırdı.

Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Yönetim, Denetim, Disiplin Kurulları, Havsa, Süloğlu ve Lalapaşa esnaf odaları başkanları Edirne Valisi Sayın Gökhan Sözer'e hoş geldin ziyaretinde bulundu. Edirne Valiliği Toplantı Salonu'nda gerçekleşen ziyarette Edirne ESOB Başkanı Emin İNAĞ ziyarette hazır bulunan oda başkanlarını Vali Gökhan Sözer'e tek tek tanıştırdı.

EDESOB Başkanı İnağ, Vali Gökhan Sözer'e kısaca Edirne'deki esnaf ve sanatkar yapılanması hakkında bilgi verdi. Esnaf ve sanatkarın içinde bulunduğu zor durum hakkında bilgi veren İnağ “Edirne ESOB olarak Sayın Valimizin yapacakları çalışmalarda daima yanındayız. İlimiz esnaf ve sanatkarının içinde bulunduğu ekonomik sıkıntıdan kurtulması için çalışmalarımız sürüyor. Sayın Bakanımız Nihat Ergün Edirne'ye geldiklerinde Valilik Makamında kendisine ilettiğim sanayi esnafı için çok önemli olan yurt dışından gelen araçların Edirne Sanayisinde tamirlerinin yapılması konusundaki engellerin kaldırılması hususunda önemli ilerlemeler kaydettik. Yurt dışından aracını tamire getiren kişi aracı olmadan ülkesine dönemiyor. Bunun için yeddi emin tutanağı gerekiyor. Bizim bu konudaki isteğimiz yurt dışından gelen araçların tamirleri için yeddi emin müessesesi yerine esnafımız odasından yada birliğinden alacağı bir teminat ile bu işi yapabilmesidir. Sanayi esnafımız bu konunun çözümü halinde önemli bir iş hacmi yakalayacaktır. Esnaf ve sanatkarımıza büyük darbe vuran ve önüne geçemediğimiz büyük marketler 67 çeşit meslek kolunda faaliyet gösteren esnafı olumsuz etkilemekteler. Büyük marketler ile beraber kamu kurumu sosyal tesisleri de esnaf ve sanatkarımıza darbe vurmaktalar.” Dedi.

Edirne Valisi Sayın Gökhan Sözer “Edirne Esnaf ve Sanatkarının sıkıntılarının çözümü için hep beraber çalışacağız. Yurt dışından gelecek araçlar konusunda Valilik ve EDESOB olarak toplanıp yapabileceklerimizi belirleriz. Benim fikrim Birlik yada oda olarak açılacak ofis yoluyla yurt dışından geleceklere gümrük işlemlerinde yardımcı olunabilir. Tüm Türkiye'de esnaf ve sanatkarlar zor durumdalar. Edirnemiz de esnafın sıkıntılarının çözümü için daima sizinle beraberim.” Dedi.

İÇERİKLE İLGİLİ FOTOĞRAFLAR