ANASAYFA
KURUMSAL
HABERLER
DUYURULAR
ETİK KURULU
BİLGİ EDİNME
BAŞVURU FORMLARI
GALERİ
İLETİŞİM
Haberler
EDESOB VE FİNANSBANK ESNAFA YÖNELİK KREDİ PROTOKOLÜ İMZALADI.
EDESOB VE FİNANSBANK ESNAFA YÖNELİK KREDİ PROTOKOLÜ İMZALADI.Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ile Finansbank arasında esnaf ve sanatkarlara yönelik kredi protokolü imzalandı. Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu'nun hazır bulunduğu protokol töreninde, EDESOB adına Başkan Emin İnağ ve Genel Sekreter Özay Güngören, Finansbank adına Edirne Şubesi Müdürü Seracettin Zeyrekli ve Yönetmeni Tekin Loça imza attılar.

Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ile Finansbank arasında esnaf ve sanatkarlara yönelik kredi protokolü imzalandı. Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu'nun hazır bulunduğu protokol töreninde, EDESOB adına Başkan Emin İnağ ve Genel Sekreter Özay Güngören, Finansbank adına Edirne Şubesi Müdürü Seracettin Zeyrekli ve Yönetmeni Tekin Loça imza attılar.

Finansbank'ın Avrupa Yatırım Fonu(AYF) ile KOBİ'ler için yaptıkları işbirliği kapsamında, Finansbank'ın KOBİ'lere kullandırdığı kredilere Avrupa Yatırım Fonu kefil olacak. Böylece kredi kullanacak esnaf ve sanatkarlar, ek bir maddi teminat vermeden kredi imkanına kavuşacaklar. Finansbank Şube Müdürü Seracettin Zeyrekli “Finansbank Edirne Şubesi olarak Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ile yapmış olduğumuz işbirliği ile Oda siciline kayıtlı üyeler ek bir maddi teminat vermeden kredi imkanına kavuşacaklar. EDESOB siciline kayıtlı üyelerin AYF kefaletinden yararlanabilmeleri için Finansbank tarafından hazırlanan iki kredi paketinden birini seçmeleri gerekecek. Bu paketlerden birincisi Girişimci Paketi; bu paket kapsamında 10 kişiden az çalışanı bulunan ve yıllık cirosu 2 milyon Eoru'dan az olan, en az 6 aydır faal yani odaya kayıtlı olup en fazla 3 yıldır faaliyet gösteren işletmelere 52.000 TL'ye kadar olan tüm yatırımları 5 yıla kadar vade ve ilk 6 aya kadar ödemesiz dönem seçenekleri ile desteklenecekler. İkinci paket olan Makine ve Teknoloji Paketi ise; 250'den az çalışana sahip, yıllık cirosu 50 milyon Euro'dan az olan, faaliyet süresi sınırı olmayan KOBİ'lerin 250.000 TL'ye kadar olan kapasite ve hizmet kalitesi artırımına yönelik her tür makine ekipman alımı ve teknolojik yatırımları 10 yıla varan vadelerle ve ilk 6 aya kadar ödemesiz dönem seçenekleri ile finansmanları hedeflenmektedir. İmzaladığımız protok ile kullandırılacak bu iki kredi paketi hakkında esnaf ve sanatkarlarımız bankamızdan bilgi alabilirler.” Dedi.

Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Emin İnağ “Esnaf ve Sanatkarımızın tüm sorunlarının çözümü için sürekli arayış içerisindeyiz. Bu sorunların başında da finansman problemi geliyor. Bu sorunu çözme noktasında AYF ile Finansbank arasında yapılan ve Birliğimizin imzaladığı bu protokol çok önemli. Umuyorum ki imzaladığımız bu protokol hedefine ulaşır ve Edirne'mizdeki esnaf ve sanatkarlarımıza yararlı olur.” Dedi.

İÇERİKLE İLGİLİ FOTOĞRAFLAR