ANASAYFA
KURUMSAL
HABERLER
DUYURULAR
ETİK KURULU
BİLGİ EDİNME
BAŞVURU FORMLARI
GALERİ
İLETİŞİM
Haberler
TESK GENEL KURULU YAPILDI.
TESK GENEL KURULU YAPILDI.Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu 18.Olağan Genel Kurulu 27 Eylül 2010 Pazartesi günü Ankara Rixos Grand Otel'de yapıldı. Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Emin İnağ ve Yönetim Kurulu üyelerinin de delegesi olduğu TESK 18.Olağan Genel Kurulda Yapılan oylama sonucunda 719 delegeden 710 geçerli oyun 402'sini mevcut Genel Başkan Bendevi Palandöken alırken, rakibi Demirhan Elçin ise 308 oy'da kaldı.

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu 18.Olağan Genel Kurulu 27 Eylül 2010 Pazartesi günü Ankara Rixos Grand Otel'de yapıldı. Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Emin İnağ ve Yönetim Kurulu üyelerinin de delegesi olduğu TESK 18.Olağan Genel Kurulda Yapılan oylama sonucunda 719 delegeden 710 geçerli oyun 402'sini mevcut Genel Başkan Bendevi Palandöken alırken, rakibi Demirhan Elçin ise 308 oy'da kaldı.

 

Bu yıl Esnaf ve Sanatkarlar teşkilatlarında seçim yılı olduğunu belirten Edirne ESOB başkanı Emin İnağ “Bu yıl Ocak ayında esnaf ve sanatkarlar meslek odalarımızın seçimleri ile başlayan maraton Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu seçimi ile noktalanmış oldu. Genel Kurulumuza katılan Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ve değerli Bakanlarımıza esnaf ve sanatkara gösterdikleri yakın alakadan dolayı Edirne esnaf ve sanatkarı adına teşekkürlerimizi sunarız.” Dedi.

 

Edirne ESOB Başkanı Emin İnağ “TESK'in 18 inci Olağan Genel Kurulunda konuşma yapan Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'de, 1 milyon 900 bin esnafın bulunduğunu, aileleri ve yanlarında çalışan elemanlarıyla düşünüldüğünde TESK'in, 10 milyonu aşkın bir kitlenin hakkını savunan en büyük sivil toplum örgütlerinden biri olduğunu anlattı. Özellikle son dönemde esnafı ilgilendiren her konuda TESKile oturup konuştuklarını belirtenErdoğan, beraber çözümler üretmenin çabası içinde olduklarını anlattı. TESKile birlikte hazırladıkları; Esnaf ve Sanatkarlar Değişim, Dönüşüm, Destek (3D) Strateji Belgesi ve Eylem Planı'nı uygulamaya başladıklarını belirtti. Başbakan Erdoğan, kooperatif kredisi şahıs üst limitinin kendilerinden önce 5 bin lira olduğunu bildirerek, bunu 100 bin liraya, yatırım kredisi üst limitini ise 250 bin liraya kadar yükselttiklerini anlattı. Halk Bankası'ndan kredi kullanan esnaf sayısının 2002 sonu itibarıyla 63 bin 520 olduğuna işaret eden Erdoğan, şu an itibarıyla 243 bin 36 olduğunu vurguladı. Kullanılan kredi miktarlarının da çarpıcı olduğunu söyleyen Erdoğan, 2002'de esnaf 154 milyon lira kredi kullanmışken, şu anda esnafın 3 milyar 360 milyon lira kredi kullanmış durumda olduğunun altını çizdi.Hükümet olarak esnaf ve sanatkarın sorununun çözümünde TESKile istişareye büyük önem verdiklerini, esnaf ve sanatkarları yakından ilgilendiren konularda önemli müjdeler verdi. Başbakanımız esnaf ve sanatkarların kamuya olan borçları konusunda faiz indirimi ile beraber yeniden bir yapılandırmaya gidileceğini, kamuya olan borçlarda uygulanan faiz oranlarının enflasyonla ilişkilendirileceğini, büyük alışveriş merkezleri ile ilgili yasal düzenlemenin en kısa sürede tamamlanacağını belirtti.” Dedi.

İÇERİKLE İLGİLİ FOTOĞRAFLAR