ANASAYFA
KURUMSAL
HABERLER
DUYURULAR
ETİK KURULU
BİLGİ EDİNME
BAŞVURU FORMLARI
GALERİ
İLETİŞİM
Haberler
SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BİLGİLENDİRME TOPLANTISI.
SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BİLGİLENDİRME TOPLANTISI.SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BİLGİLENDİRME TOPLANTISI.

SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BİLGİLENDİRME TOPLANTISI.

 

2006 yılında yürürlüğe giren 5502 sayılı yasa ile tek çatı altında toplanan Sosyal Güvenlik Kurumları İlimizde Edirne Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü çatısı altında hizmet vermeye devam etmektedir. Esnaf ve Sanatkarımız başta olmak üzere tüm halkımızı yakından ilgilendiren söz konusu değişiklik ile ilgili Sosyal Güvenlik Kurumu Edirne İl Müdürlüğü Edirne ESOB'un katkıları ile halkımıza yönelik bilgilendirme toplantıları düzenleyecektir.

Esnaf ve sanatkarımızı yakından ilgilendiren konular hakkında bilgilendirmelerin yapılacağı toplantıların önemini vurgulayan Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Emin İnağ “ Edirne Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü esnaf ve sanatkarımız başta olmak üzere tüm halkımızı ilgilendiren ve Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği olarak da desteklediğimiz bu bilgilendirme toplantılarında, aktif olarak ticaret ile uğraşanlardan emekli olmak için prim gün sayısı yetersiz olanlara kadar toplumumuzun tamamını ilgilendiren bir dizi toplantılar düzenlenecek. Edirne Merkez ilçede düzenlenecek bu toplantıların ardından, Keşan ve Uzunköprü ilçelerimizde de bilgilendirme toplantıları düzenlenecek. Esnaf ve sanatkarlarımıza SGK tarafından sağlanan destekler, sahip oldukları haklar ve kolaylıklar konusunda düzenlenecek bu toplantılara katılmalarını bekliyoruz.” Dedi.

Emin İnağ “İlki 07 Ekim 2010 Perşembe günü Saat 14:00'da Edirne Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Yahya ARIKAN Konferans salonunda düzenlenecek toplantılarda, iş kazası yada meslek hastalığı sebebi ile işgücünü %10'nun üzerinde kaybedenlere her ay ödenmek kaydıyla gelir bağlanacağı ve bu geliri alırken yine çalışmaya devam edilebileceği, yanlarında işçi çalıştıran işverenlere SGK tarafından verilen destekler gibi birçok konu hakkında bilgilendirme yapılacaktır.” Dedi.

İÇERİKLE İLGİLİ FOTOĞRAFLAR