ANASAYFA
KURUMSAL
HABERLER
DUYURULAR
ETİK KURULU
BİLGİ EDİNME
BAŞVURU FORMLARI
GALERİ
İLETİŞİM
Haberler
ESNAF VE SANATKARLARIN BAYRAMI BAŞLIYOR.
ESNAF VE SANATKARLARIN BAYRAMI BAŞLIYOR.

 

Esnaf ve Sanatkarların bayramı olan “Ahilik Haftası” bu yıl 11-17 Ekim 2010 tarihleri arasında kutlanacak. Edirne Valiliği bünyesinde oluşturulan Ahilik Haftası Kutlama Komitesi tarafından organize edilen kutlama programı 11 Ekim 2010 pazartesi günü Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Emin İnağ'ın tüm esnaf ve sanatkarlar adına Atatürk Anıtına çelenk koyması ile başlayacak.

11 Ekim 2010 Pazartesi günü Edirne ESOB tarafından oluşturulacak heyet Edirne Valisi sayın Gökhan Sözer'i, Edirne Garnizon Komutanı Tuğgeneral sayın Cengiz Demirci'yi ve Edirne Belediye Başkanı sayın Hamdi Sedefçi'yi makamlarında ziyaret edecekler ve saat 14:00'da Atatürk Anıta Çelenk sunarak saygı duruşunda bulunacaklardır.

12 Ekim Salı günü saat 11:00'da Cumhuriyet Meydanında İl Milli Eğitim Müdürlüğünce Halk Oyunları gösterisi sunulacak ve vatandaşlara Edirne Ticaret ve Sanayi Odasınca Deva-i Misk dağıtımı yapılacak. Aynı gün Trakya Üniversitesi Öğretim üyeleri Doç.Dr.Ahmet Gülşen ve Yrd. Doc.Dr.Tuncay Özdemir yerel radyolarımızda Ahilik haftası ile ilgili programlara katılacaklar.

13 Ekim 2010 Çarşamba günü saat 14:00'da Halk Eğitim Merkezinde Edirne ESOB'un desteği ile Edirne Endüstri Meslek Lisesi Öğrencilerinin canlandıracağı Şed Kuşanma töreni, yılın ahisine ödülünün verilmesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğünce orta öğretim örencileri arasında düzenlenen “Geçmişten Günümüze Ahilik” konulu resim,şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödül töreni ve programın sonunda da tüm katılımcılara ve halkımıza Edirne Sanayi ve Ticaret İl Müdürlüğünce pilav dağıtımı yapılacaktır.

14 Ekim 2010 Perşembe günü ise saat 10:00'da Edirne Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Toplantı Salonunda, Trakya Üniversitesi öğretim üyelerinden Doç.Dr.Ahmet GÜLŞEN , Yrd.Doç.Dr. Tuncay ÖZDEMİR, Edirne Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Müdürü Remzi ÇINARKÖK ve Edirne Çıraklık Eğitim Merkezi Müdür Bahattin AKBULUT'UN konuşmacı olacakları “Ahiliğin Önemi” Konulu Panel düzenlenecektir.

Dolu dolu bir programla bu yıl Ahilik Haftasını kutlayacaklarını belirten Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Emin İnağ “ Kısaca ahlak ile sanatın uyumlu bileşimi olarak tarif edebileceğimiz ahilik, ticaret hayatımızın temel taşıdır. Yüzyıllar önce Anadolu'da başlamış olan sosyoekonomik örgütlenme olan ahiliğin amacı zenginle fakiri, üretici ile tüketiciyi, emek ile sermayeyi, halk ile devlet arasında iyi ve sağlam ilişkiler kurarak sosyal adaleti sağlamaktır. Bu yıl çok güzel ve dolu bir program ile kutlayacağımız Ahilik Haftası etkinliklerine tüm esnaf ve sanatkarlarımız ile halkımızı davet ediyoruz.” dedi

İÇERİKLE İLGİLİ FOTOĞRAFLAR