ANASAYFA
KURUMSAL
HABERLER
DUYURULAR
ETİK KURULU
BİLGİ EDİNME
BAŞVURU FORMLARI
GALERİ
İLETİŞİM
Haberler
KOSGEB BİLGİLENDİRME TOPLANTISI
KOSGEB BİLGİLENDİRME TOPLANTISIEdirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği olarak KOSGEB desteklerinden, Edirne esnaf ve sanatkarının yararlanması için yoğun çalışmalar yürütmekteyiz. KOSGEB tarafından geçtiğimiz yıllarda esnaf ve sanatkarımızın da yararlanabildiği “Kredi Faiz” desteği programlarına üyelerimizin başvuruları, KOSGEB'e kayıt işlemleri odalarımızca başarı ile yürütülmüştür. Son kredi faiz desteği programına Birliğimiz aracılığı ile 1362 üyenin başvurusu yapılmıştır. Edirne İli genelinde yaklaşık 900 üyemiz desteklerden yararlanmıştır.

Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği olarak KOSGEB desteklerinden, Edirne esnaf ve sanatkarının yararlanması için yoğun çalışmalar yürütmekteyiz. KOSGEB tarafından geçtiğimiz yıllarda esnaf ve sanatkarımızın da yararlanabildiği “Kredi Faiz” desteği programlarına üyelerimizin başvuruları, KOSGEB'e kayıt işlemleri odalarımızca başarı ile yürütülmüştür. Son kredi faiz desteği programına Birliğimiz aracılığı ile 1362 üyenin başvurusu yapılmıştır. Edirne İli genelinde yaklaşık 900 üyemiz desteklerden yararlanmıştır.

 

KOSGEB destek sisteminde yaptığı son değişiklikler ile üyelerimiz açısında çok daha yararlı destekler sunmaya başlamıştır. 6 Ana başlık altında toplanan bu desteklerin büyük çoğunlu hibe şeklinde gerçekleşmekte ve ekonomik kriz içerisinde olan esnaf ve sanatkarın normal harcamalarına destek olmaktadır. Mevcut destekler konusunda Tekirdağ KOSGEB Bölge Müdürlüğü KOBİ uzmanlarından sayın Bedri Döngel açıklamalarda bulunacaktır. Ancak bu noktada duyurusunu yapmak istediğim önemli bir konu var. Bildiğiniz üzere geçen hafta coşku ile kutladığımız Ahilik Haftası programları kapsamında Kırşehir'de düzenlenen etkinliklere katıldım. Bu etkinliklerde konuşma yapan Sanayi ve Ticaret Bakanımız Sayın Nihat Ergün yıl sonunda KOSGEB aracılığı ile yeni bir destek programı başlatacaklarını açıkladı. Kırşehir'de edindiğimiz bilgilere göre bu destek programı yine “Kredi Faiz” destek programı olacak. Bilindiği üzere esnaf ve sanatkarımızın yoğun olarak başvurduğu ve kullandığı destek olan kredi faiz destek programı ile ilgili olarak odalarımızın daha önce KOSGEB veritabanına kayıt ettikleri üyelerin bilgilerini güncellemeleri gerekmektedir.

 

KOSGEB'in sağlamış olduğu Girişimcilik Destek Programından yararlanılması amacıyla açılan kurslar konusunda çalışmalarımız son aşamasına geldi. Çok yakın bir zamanda Girişimlik Eğitimi Kursu açarak KOSGEB'in bu desteğinden Edirnemizin yararlanmasını sağlayacağız.

 

KOSGEB konusunda burada düzenlediğimiz toplantı bilgilendirme toplantılarımızın birinci ayağını oluşturmakta olup, Uzunköprü ve Keşan İlçelerimizde de KOSGEB bilgilendirme toplantıları düzenleyeceğiz.

İÇERİKLE İLGİLİ FOTOĞRAFLAR