ANASAYFA
KURUMSAL
HABERLER
DUYURULAR
ETİK KURULU
BİLGİ EDİNME
BAŞVURU FORMLARI
GALERİ
İLETİŞİM
Haberler
EMİN İNAĞ DEVLET BAKANI HAYATİ YAZICIYA ESNAFIN SORUNLARINI AKTARDI.
EMİN İNAĞ DEVLET BAKANI HAYATİ YAZICIYA ESNAFIN SORUNLARINI AKTARDI.


 

İlimizi ziyaret eden Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Hayati Yazıcı Kapıkule ve İpsala Sınır Kapılarında incelemelerde bulundu.

Kapıkule Sınır Kapısında yaptığı incelemelerin ardından Edirne Ak Parti İl Merkezi Binasına gelen Devlet Bakanı Hayati Yazıcı Edirne sorunları hakkında bilgi aldı. Ak Parti İl Binasında Devlet Bakanı Hayati Yazıcı ile görüşen Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Emin İnağ Yunanistan'dan Edirne'ye tamir için gelen araçların tamir için Edirne'de kalmaları konusunda EDESOB olarak hazırlanan raporu sundu. Edirne, Uzunköprü ve Keşan Sanayi Sitelerine büyük hareket getirecek olan çalışma 2006 yılında çıkan bir iç tebliği ile yurt dışından gelen araçların Türkiye'de kalabilmeleri için yatırılması gereken teminatın ortadan kaldırılmasını içeriyor.

EDESOB Başkanı Emin İnağ “Hazırladığımız rapor dikkate alınırsa sanayi sitelerimize büyük hareket gelecektir. Bu konuyu Sanayi ve Ticaret Bakanımız Sayın Nihat Ergün yakından takip ediyor. Yunanistan'da bu konu ile ilgili imza vermeye hazır 1000'in üzerinde Yunanistan vatandaşı var. İç tebliği de Sanayi Sitelerimiz için büyük önem arz eden değişikliğin raporumuzda belirttiğimiz şekilde yapılacağına inanıyorum” Dedi.

İÇERİKLE İLGİLİ FOTOĞRAFLAR