ANASAYFA
KURUMSAL
HABERLER
DUYURULAR
ETİK KURULU
BİLGİ EDİNME
BAŞVURU FORMLARI
GALERİ
İLETİŞİM
Haberler
HALKBANK EDESOB'U ZİYARET ETTİ.
HALKBANK EDESOB'U ZİYARET ETTİ.Edirne Halkbank Edirne Şubesi Müdürü Hamdi Coşgun ve Halkbank Kobi Müşteri İlişkileri Yetkilisi Mahmut Bızak Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğini ziyaret etti. Edirne ESOB Yönetim, Denetim ve Disiplin Kurullarının katıldığı ziyarette Halkbank tarafından Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi üyesi olan esnaf ve sanatkarlara yönelik uzun vadeli yatırım kredileri hakkında bilgilendirme yapıldı.

Edirne Halkbank Edirne Şubesi Müdürü Hamdi Coşgun ve Halkbank Kobi Müşteri İlişkileri Yetkilisi Mahmut Bızak Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğini ziyaret etti. Edirne ESOB Yönetim, Denetim ve Disiplin Kurullarının katıldığı ziyarette Halkbank tarafından Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi üyesi olan esnaf ve sanatkarlara yönelik uzun vadeli yatırım kredileri hakkında bilgilendirme yapıldı.

Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Emin İnağ ziyaretlerinden dolayı Halkbank Edirne Şubesi Müdürü Hamdi Coşgun'a teşekkür etti. Emin İnağ “Esnaf ve Sanatkarlarımızın finansman sorunlarında başvurdukları ilk adres genellikle Esnaf Sanatkar Kredi Kefalet Kooperatifleri aracılığı ile Halkbankası oluyordu. Ancak günümüzde esnaf ve sanatkarlarımız diğer finans kuruluşları ile çalışmayı tercih ettikleri bir gerçektir. Bizim arzumuz yıllardır esnafların yanında olan Halkbank ile esnaf ve sanatkarlarımızın ilişkilerini en iyi seviyeye getirmek ve esnaflarımızın finansman konusunda sıkıntılarını gidermek için elimizden geleni yapmaktır. Bu konuda gerektiği zaman elimizi taşın altına koymaya daima hazırız. Edirne Merkez İlçede faaliyet gösteren odalarımızın başkanları da benimle aynı düşünceleri paylaşıyor.” Dedi.

Halkbank Edirne Şubesi Müdürü Hamdi Coşgun Halkbankasının esnafın bankası olarak yelpazesini genişleterek esnaf ve sanatkarlara destek olmaya devam ettiğini belirtti. Hamdi Coşgun “Halkbank olarak esnaf ve sanatkarların yararlanabilecekleri finansman desteklerinin yelpazesini sürekli geniş tutmaya çalışıyoruz. Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi üyesi olan esnaf ve sanatkarlara yönelik üç çalışmamız hakkında bilgi vermek isterim. Bunlardan birincisi şoför esnafının ticari taşıt alımına yönelik kredilendirilmesi. Bu desteğimizde, belirli bir hatta ya da bölgede servis aracı, nakliye, taşımacılık v.b. konularda faaliyet gösteren şoför esnaflarının, gerek herhangi bir kurum önderliğinde yürütülen projeler kapsamında gerekse bir projeye bağlı olmaksızın münferit olarak otobüs, kamyon, minibüs, kamyonet, çekici, otomobil v.b. ticari taşıt ile plaka/hat alımına yönelik ihtiyaçların karşılanması amacıyla kullandırılan bir üründür. Sıfır km ticari araç alımlarında, azami aracın KDV dahil fatura bedeli, 2. el ticari araç alımlarında ise kasko bedelinin azami % 70'i kredilendirilecektir. Ticari taşıt (0 km veya 2. el) alımları için maksimum 60 ay vade uygulanacaktır. İkinci destek ürünü, Esnaf ve Sanatkarların İşyeri Alımına Yönelik Kredilendirilmesidir. Bu kredinin üst limiti kredi talep edenin kredi değerliliği ile ipotek alınacak taşınmazın ekspertiz değeri dikkate alınarak belirlenecektir. Tahsis edilecek kredi üst limiti, satın alınan / alınacak işyerinin ekspertiz değerinin %75'ini geçmeyecektir. Söz konusu kredi kullandırımlarında maksimum 60 ay vade uygulanacaktır. Üçüncü ürün ise Esnaf ve Sanatkarların Son Teknoloji Makine/Ekipman ve Demirbaş Alımları ile İşyeri Modernizasyonuna Yönelik Kredilendirilmesi Söz konusu kredi kullandırımlarında maksimum 60 ay vade uygulanacaktır. Kredi talep edenden başvuru sırasında proforma fatura / fatura istenecek, kredi fatura karşılığı satıcı firmaya ödenecektir.” Dedi. Toplantıya katılan oda başkanlarının sorularını yanıtlayan Edirne Halkbank Şubesi Müdürü Hamdi Coşgun daima esnaf ve sanatkarın yanında olacaklarını belirterek Edirne ESOB Başkanı Emin İnağ teşekkür etti.

İÇERİKLE İLGİLİ FOTOĞRAFLAR