ANASAYFA
KURUMSAL
HABERLER
DUYURULAR
ETİK KURULU
BİLGİ EDİNME
BAŞVURU FORMLARI
GALERİ
İLETİŞİM
Haberler
EMİN İNAĞ “TAPDK SATIŞ BELGELERİ SÜRE UZATIMI DEVAM EDİYOR.”
EMİN İNAĞ “TAPDK SATIŞ BELGELERİ SÜRE UZATIMI DEVAM EDİYOR.”Tütün, tütün mamulleri ve alkollü içki satan esnaflarımızın 2011 yılı için TAPDK satış belgeleri yenileme işlemlerini Ocak ayı içerisinde yapmaları gerekmektedir. Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Emin İnağ “Tütün mamulü yada alkollü içki satışı yapan esnaflarımızın 2011 yılı için TAPDK satış belgelerini yenileme işlemlerini ocak ayı içerisinde yapmaları gerekmektedir.” Dedi.

Tütün, tütün mamulleri ve alkollü içki satan esnaflarımızın 2011 yılı için TAPDK satış belgeleri yenileme işlemlerini Ocak ayı içerisinde yapmaları gerekmektedir. Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Emin İnağ “Tütün mamulü yada alkollü içki satışı yapan esnaflarımızın 2011 yılı için TAPDK satış belgelerini yenileme işlemlerini ocak ayı içerisinde yapmaları gerekmektedir.” Dedi.

Yapılacak yenileme işlemlerinde birkaç değişiklik olduğunu belirten Edirne ESOB Başkanı Emin İnağ “TAPDK satış belgeleri yenileme işlemleri için esnaflarımızın adreslerine gelen bildirim mektubunda belirtilen yenileme ücretini Ziraat Bankası şubelerinden yatırmaları ve gelen mektubun arka sayfasını doldurarak Edirne Bakkallar ve Tekel Bayileri Esnaf Odasına teslim etmeleri gerekmektedir. Üyelerimize kolaylık sağlaması ve bir odada yığılma olmaması için TAPDK ruhsatı yenileyen üyelerimizin dolduracakları formları kayıtlı oldukları odaya götürmeleri yeterli olacaktır. Odalarımız formları düzenleyip topluca ilgili odaya teslim edecektir.TAPDK ruhsatı yenileme işleminde üyelerimizin dikkat etmeleri gereken en önemli husus Ziraat Bankasında parayı yatırırken gişe görevlisine mutlaka süre uzatım işlemi için para yatıracaklarını belirtmeleri gerekmektedir. Bu yıl kesinlikle TAPDK'ya herhangi bir evrak gönderilmeyecek olup üyelerimizin banka dekontlarını mutlaka saklamaları gerekmektedir. Süre uzatım ücretini yatırıp gelen mektubun arkasındaki formu odaya teslim eden üyelerimizin başka bir işlem yapmalarına gerek yoktur. Mevcut satış belgesi aynen kullanılmaya devam edecektir.” Dedi.

Emin İnağ “Yenileme işlemlerini Ocak ayı içerisinde yapmayan üyelerimizin satış belgeleri 1 Şubat 2011 tarihi itibari ile askıya alınacak yine işlemlerini Nisan ayı sonuna kadar tamamlamayan üyelerimizin ise belgeleri iptal olacaktır. Üyelerimizin mağdur olmamaları için işlemleri zamanında tamamlamaları gerekmektedir.” Dedi.

İÇERİKLE İLGİLİ FOTOĞRAFLAR