ANASAYFA
KURUMSAL
HABERLER
DUYURULAR
ETİK KURULU
BİLGİ EDİNME
BAŞVURU FORMLARI
GALERİ
İLETİŞİM
Haberler
EMİN İNAĞ “MİNİBÜSLERİN ÜCRET ARTIŞI NORMAL”
EMİN İNAĞ “MİNİBÜSLERİN ÜCRET ARTIŞI NORMAL”Yaklaşık 6 yıldır minibüs ücretlerine zam yapılmadığını belirten Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Emin İnağ, Edirne Belediye Başkanlığı tarafından yapılan minibüs fiyat artışının doğru olduğunu belirterek “Minübüsçü esnafımızda aile geçindiriyor, çocuk okutuyor. Üstelik 2 yıldan fazla bir süre rekabet sebebi ile 50 Kr.'a yolcu taşıdılar.Biz esnaflar daima halkımızı düşünüyoruz. Ancak giderleri son 6 yılda sadece yakıt bazında 2'ye katlanan minibüsçü esnaflarının varlıklarını devam ettirebilmeleri için bu zam şarttı” dedi.

Yaklaşık 6 yıldır minibüs ücretlerine zam yapılmadığını belirten Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Emin İnağ, Edirne Belediye Başkanlığı tarafından yapılan minibüs fiyat artışının doğru olduğunu belirterek “Minübüsçü esnafımızda aile geçindiriyor, çocuk okutuyor. Üstelik 2 yıldan fazla bir süre rekabet sebebi ile 50 Kr.'a yolcu taşıdılar.Biz esnaflar daima halkımızı düşünüyoruz. Ancak giderleri son 6 yılda sadece yakıt bazında 2'ye katlanan minibüsçü esnaflarının varlıklarını devam ettirebilmeleri için bu zam şarttı” dedi.

Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Emin İnağ “Belediye Başkanlığımızca yapılan yeni düzenleme ile minibüs hatları, kent kart sistemi çok güzel bir yapıya kavuşturuldu. Bizlere de intikal eden minibüsler arası yarışlar ve düzensiz yapı sona erdi. Güzergahlar vatandaşlarımızın daha iyi faydalanabileceği hale getirildi. Bu yeni yapılanmanın ardından da minibüs fiyatlarına zam yapıldı. Yapılan zam minibüsçü esnafımız için gerekliydi ve hatta 6 yıldır zam almayan minibüsçülerimiz için az bile yapılmıştır. Minibüsçülerimiz bundan önce aldıkları zamdan bu yana sadece dizel yakıtın fiyatı iki kat arttı bununla beraber her yıl düzenli olarak artan SGK ödemeleri, vergiler, araç giderleri göz önüne alındığında daha gerçekçi düşünülebilir.” Dedi.

Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi'ye çok teşekkür eden Emin İnağ “Esnaflarımız adına sayın Başkanımıza teşekkür ediyorum. Ayrıca unutulmamalıdır ki yapılan düzenleme ile ekonomik yönden rahatlayacak olan minibüsçü esnaflarımızın hizmet kaliteleri de artacaktır.” Dedi.

İÇERİKLE İLGİLİ FOTOĞRAFLAR