ANASAYFA
KURUMSAL
HABERLER
DUYURULAR
ETİK KURULU
BİLGİ EDİNME
BAŞVURU FORMLARI
GALERİ
İLETİŞİM
Haberler
EDESOB VERGİ DAİRESİ BAŞKANI İSMAİL ASLAN'I ZİYARET ETTİ.
EDESOB VERGİ DAİRESİ BAŞKANI İSMAİL ASLAN'I ZİYARET ETTİ. 22.Vergi Haftası etkinlikleri kapsamında Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Emin İnağ ve Oda Başkanları Edirne Vergi Dairesi Başkanı İsmail Aslan'ı ziyaret etti. EDESOB Başkanı Emin İnağ, Edirne Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Erbey Kılıç ve Başkan Vekili M. Celal Ekinkıran, Edirne Terziler Esnaf Odası Başkanı Orhan Seri, Edirne Demirciler ve Kaynakçılar Esnaf Odası Başkanı Hayri Sönterler, Edirne Pazarcılar Esnaf Odası Başkanı Recep Ali Yaykın, Edirne Servis İşletmecileri Esnaf Odası Başkanı Nezahattin Erçetin ve EDESOB Genel Sekreteri Özay Güngören'den oluşan EDESOB heyeti 22.Vergi Haftası etkinlikleri kapsamında Edirne Vergi Dairesi Başkanı İsmail Aslan'ı makamında ziyaret etti. Edirne ESOB Başkanı Emin İnağ “Sayın Başkanım nezrinde tüm vergi dairesi çalışanlarının vergi haftasını kutlamak istiyorum. Vergi Dairelerimiz bize Devletimizin sıcak yüzü olmaya devam ediyor. Özellikle Vergi Dairesi Başkanlığı sisteminden sonra değerli Başkanımız İsmail Aslan ile beraber hizmet standardının çok yükseldiğini belirtmek isterim.” Dedi.

22.Vergi Haftası etkinlikleri kapsamında Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Emin İnağ ve Oda Başkanları Edirne Vergi Dairesi Başkanı İsmail Aslan'ı ziyaret etti. EDESOB Başkanı Emin İnağ, Edirne Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Erbey Kılıç ve Başkan Vekili M. Celal Ekinkıran, Edirne Terziler Esnaf Odası Başkanı Orhan Seri, Edirne Demirciler ve Kaynakçılar Esnaf Odası Başkanı Hayri Sönterler, Edirne Pazarcılar Esnaf Odası Başkanı Recep Ali Yaykın, Edirne Servis İşletmecileri Esnaf Odası Başkanı Nezahattin Erçetin ve EDESOB Genel Sekreteri Özay Güngören'den oluşan EDESOB heyeti 22.Vergi Haftası etkinlikleri kapsamında Edirne Vergi Dairesi Başkanı İsmail Aslan'ı makamında ziyaret etti. Edirne ESOB Başkanı Emin İnağ “Sayın Başkanım nezrinde tüm vergi dairesi çalışanlarının vergi haftasını kutlamak istiyorum. Vergi Dairelerimiz bize Devletimizin sıcak yüzü olmaya devam ediyor. Özellikle Vergi Dairesi Başkanlığı sisteminden sonra değerli Başkanımız İsmail Aslan ile beraber hizmet standardının çok yükseldiğini belirtmek isterim.” Dedi.

Edirne Vergi Dairesi Başkanı İsmail Aslan “Toplumumuzda sağlıklı bir vergi bilinci oluşturulması ve vergi ödemelerinin gönüllü olarak arttırılması için düzenlenen vergi haftası sebebi ile ziyaretiniz bizleri çok memnun etmiştir. Sizlerle daima gönül birliği içerisinde çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. En iyi şekilde halkımıza hizmet etmeye gayret gösteriyoruz.” Dedi. Yeni çıkan torba yasa içerisinde yer alan yeniden yapılandırmalar hakkında bilgi veren Edirne Vergi Dairesi Başkanı İsmail Aslan “Yeni yasa ile ilgili bilgilendirme çalışmaları yapacağız. Yeni çıkan yasa çok önemli halkımızın doğru bilgilendirilip zamanında gerekli işlemleri yapmaları için siz değerli oda başkanlarımız ile toplantılar düzenleyebiliriz.” Dedi. Edirne ESOB Başkanı Emin İnağ yeni çıkan torba yasada vergi borçları, SGK borçları ve üyelerin odalarına olan aidat borçlarına çeşitli yapılandırmalar getirildiğini belirterek “Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonundaki görevim sebebi ile dün katıldığım toplantıda Genel Başkanımız Bendevi Palandöken zor durumda olan esnaf ve sanatkarlarımız için yeni çıkan torba yasada önemli kolaylıklar olduğunu belirtti. Esnaf ve sanatkarlarımızın oda aidat borçlarına, vergi borçlarına ve SGK borçlarına düzenlemeler getirildiğini ancak sadece kredi kefalet kooperatiflerine olan borçlar ile ilgili bir yapılandırma çıkmadığını belirtti. Kooperatiflerce istenmemesi sebebi ile böyle bir düzenlemeye gidilmediğini belirten genel başkanımız gibi bende kooperatif borçlarına da bir yapılandırma gelmesini istiyordum.” Dedi.

Ziyarete katılan oda başkanlarının üyelerini aydınlatmak amacıyla çeşitli sorular yöneltmelerinin ardından EDESOB Başkanı Emin İnağ 22.Vergi Haftası sebebi ile Vergi Dairesi Başkan'ı İsmail Aslan'a Edirne toprağından imal edilmiş Selimiye Camii motifli seramik tabak takdim etti.

 

İÇERİKLE İLGİLİ FOTOĞRAFLAR