ANASAYFA
KURUMSAL
HABERLER
DUYURULAR
ETİK KURULU
BİLGİ EDİNME
BAŞVURU FORMLARI
GALERİ
İLETİŞİM
Haberler
EDİRNE DEMİRCİLER VE KAYNAKÇILAR ESNAF ODASI'NDAN SANAYİ ESNAFINA ÖNEMLİ HİZMET
EDİRNE DEMİRCİLER VE KAYNAKÇILAR ESNAF ODASI'NDAN SANAYİ ESNAFINA ÖNEMLİ HİZMETTrakya Kalkınma Ajansı'nın 2011 yılı Teknik Destek Programı kapsamında Edirne Demirciler ve Kaynakçılar Esnaf ve Sanatkarlar Odası tarafından hazırlanan ve Edirne İnşaat Sanatkarları Esnaf Odası'nın ortak olduğu “Çevreye Duyarlı Bir Trakya” konulu proje destek almaya hak kazandı.İmza töreni için Edirne Demirciler ve Kaynakçılar Esnaf Odası Başkanı Hayri Sönterler, Oda Başkan Vekili Ali Kara, Oda Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Karaçalı ve Oda Genel Sekreteri Yeşim Kuzgun ile Edirne İnşaat Sanatkarları Esnaf Odası Başkanı Mehmet Özkan merkezi Tekirdağ'da bulunan Trakya Kalkınma Ajansına gittiler.

Trakya Kalkınma Ajansı'nın 2011 yılı Teknik Destek Programı kapsamında Edirne Demirciler ve Kaynakçılar Esnaf ve Sanatkarlar Odası tarafından hazırlanan ve Edirne İnşaat Sanatkarları Esnaf Odası'nın ortak olduğu “Çevreye Duyarlı Bir Trakya” konulu proje destek almaya hak kazandı.İmza töreni için Edirne Demirciler ve Kaynakçılar Esnaf Odası Başkanı Hayri Sönterler, Oda Başkan Vekili Ali Kara, Oda Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Karaçalı ve Oda Genel Sekreteri Yeşim Kuzgun ile Edirne İnşaat Sanatkarları Esnaf Odası Başkanı Mehmet Özkan merkezi Tekirdağ'da bulunan Trakya Kalkınma Ajansına gittiler.

Edirne Demirciler ve Kaynakçılar Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hayri Sönterler “Edirne Küçük Sanayi Siteleri için önemli bir ihtiyaç olan arıtma tesisleri konusunda Birliğimiz ile beraber oda olarak başlattığımız çalışmalar meyvesini verdi.” Dedi. Hayri Sönterler “Trakya Kalkınma Ajansı'nın kurulmasından sonra açıkladığı ilk hibe programı kapsamında Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ve Edirne Belediye Başkanlığı ile başladığımız ve küçük sanayi sitelerine bir arıtma tesisi kurulması yönündeki çalışmalarımız devam ediyor. Bu çalışmalar kapsamında Trakya Kalkınma Ajansının 2011 yılı Teknik Destek Programına yaptığımız Çevreye Duyarlı Bir Trakya konulu projemiz kabul edildi. Bu proje kapsamında Edirne Merkez İlçesinde bulunan küçük sanayi sitelerinin ihtiyacı olan arıtma tesisinin kurulması öncesinde gerekli olan fizibilite çalışmaları yapılacak ve bu program sonrasında analizler neticesinde ortaya çıkacak verilere dayalı olarak küçük sanayi sitesinin ihtiyacı olan arıtma tesisinin büyüklüğü belirlenecektir. Kurulacak arıtma tesisi son teknoloji ürünü biyolojik arıtma yapan ve istenildiği zaman istenilen yere sökülerek taşınıp monte edilebilen bir tesis olacak” dedi. Edirne İnşaat Sanatkarları Esnaf Odası Başkanı Mehmet Özkan “Sanayi sitelerimizde faaliyet gösteren esnaf ve sanatkarlarımız için hizmet etmeye devam edeceğiz. Trakya Kalkınma Ajansı gibi önemli kurumların destekleri ile sanayi sitelerinde faaliyet gösteren tüm ticaret erbaplarının çalışma koşullarını daha iyi düzeye çıkaracağız. Bize desteklerinden dolayı Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Emin İnağ ve Edirne Belediye Başkanımız Hamdi Sedefçi'ye teşekkür ederiz.” Dedi.

 

İÇERİKLE İLGİLİ FOTOĞRAFLAR