ANASAYFA
KURUMSAL
HABERLER
DUYURULAR
ETİK KURULU
BİLGİ EDİNME
BAŞVURU FORMLARI
GALERİ
İLETİŞİM
Haberler
SİGARADA ÖTV ORANI DÜŞÜRÜLDÜ, ESNAFLARIN KAR PAYLARI YÜKSELTİLDİ.
SİGARADA ÖTV ORANI DÜŞÜRÜLDÜ, ESNAFLARIN KAR PAYLARI YÜKSELTİLDİ.13 Ekim 2011 tarihli 28083 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 2011/2304 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile sigara satışlarında uygulanan özel tüketim vergisi oranı, yüzde 63'ten yüzde 69'a çıkarılmış ve yapılan bu düzenlemenin ardından bakkal, tekel bayi ve büfeci gibi esnaflarımızın kar payları yüzde 4,8'den yüzde 4,2'ye indirilmiştir.

13 Ekim 2011 tarihli 28083 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 2011/2304 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile sigara satışlarında uygulanan özel tüketim vergisi oranı, yüzde 63'ten yüzde 69'a çıkarılmış ve yapılan bu düzenlemenin ardından bakkal, tekel bayi ve büfeci gibi esnaflarımızın kar payları yüzde 4,8'den yüzde 4,2'ye indirilmiştir.

Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Emin İnağ “Bu gelişmeler üzerine Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu üreticiler ve ilgili bakanlıklar ile çeşitli görüşmeler yapmış, özellikle esnaflarımızın kar paylarının indirilmesi sebebi ile mağduriyetlerinin giderilmesine çalışmıştır. Yapılan girişimler neticesinde 26 Ekim 2011 tarih ve 28096 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Bakanlar Kurulu Kararı ile sigara satışlarında uygulanan özel tüketim vergisi oranı yüzde 69'dan yüzde 65'e indirilmiş olup, bakkal, tekel bayi ve büfeci gibi esnaflarımızın kar payları da yeniden yüzde 4,8'e çıkarılmıştır.” Dedi.

Edirne ESOB Başkanı Emin İnağ “Konfederasyon Başkanımız sayın Bendevi Palandöken'e esnaflarımızın mağduriyetlerinin giderilmesi için yaptığı çalışmalardan ötürü tüm esnaflarımız adına teşekkürlerimizi sunarız” dedi.

İÇERİKLE İLGİLİ FOTOĞRAFLAR