ANASAYFA
KURUMSAL
HABERLER
DUYURULAR
ETİK KURULU
BİLGİ EDİNME
BAŞVURU FORMLARI
GALERİ
İLETİŞİM
Haberler
MARKA,PATENT EĞİTİMİ SONA ERDİ.
MARKA,PATENT EĞİTİMİ SONA ERDİ.MARKA,PATENT EĞİTİMİ SONA ERDİ.

MARKA,PATENT EĞİTİMİ SONA ERDİ.

Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği'nin Trakya Kalkınma Ajansına sunduğu ve Trakya Kalkınma Ajansı tarafından onaylanan “Marka ve Markalaşmanın Edirne'ye Kazandıracağı Katma Değer” isimli proje kapsamında düzenlenen eğitimler sona erdi.

Proje kapsamında 24-25 Ekim tarihlerinde Keşan'da Keşan Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Konferans Salonunda, 26-27 Ekim 2011 tarihlerinde Edirne Merkez Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğü Konferans Salonunda eğitimler düzenlendi. Düzenlenen eğitimlere Keşan'da 25 kişi, Edirne'de 25 kişi olmak üzere toplam 50 kişi katılmıştır. Günümüz ulusal ve küresel pazarları incelendiğinde ne üretirsek onu satarız anlayışı yer bulamamaktadır. Çünkü kitle iletişim araçlarının yaygınlaşmasına paralel olarak rekabet artmakta ve pazarlar gittikçe daralmaktadır. Bu sebeple ticaret erbaplarının farklılaşıp avantaj yaratabilmesinde markalaşma kaçınılmaz hale gelmiştir. Rekabetin giderek arttığı sıradan ürünlerle kazanç sağlamanın zorlaştığı ortamda marka olmak çok daha fazla değer yaratmaktadır.Artık tüketici ihtiyaçlarını dikkate alan ve tüketicilere kalite, standart ve fiyat gibi unsurlarda tutarlı davranmanın yanı sıra, duygulara hitap eden marka dönemine girilmiştir. Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Emin İnağ bu unsurları dikkate alarak esnaf ve sanatkarlarımızın marka, patent ve endüstriyel tasarım konularında bilgilendirilmeleri amacıyla EDESOB olarak Marka ve Markalaşmanın Edirne'ye Kazandıracağı Katma Değer isimli projeyi hazırladıklarını ve Trakya Kalkınma Ajansına sunduklarını belirtti. Edirne ESOB Başkanı Emin İnağ “ Esnaf ve sanatkarlarımızın ihtiyaçlarını tespit ederek bu ihtiyaçları gidermeye yönelik çalışmalar yapmaktayız. Türkiye'nin Avrupa'ya açılan kapısı olan Edirne'mizde faaliyet gösteren ticaret erbaplarının özellikle Avrupa Birliği normları dikkate alınarak ticaretlerini arttırma yollarını aramaktayız. Bu kapsamda yaptığımız çalışmalarda marka olmak ilk öncelik olarak karşımıza çıktı. Ayrıca marka olmanın işletmelere yasal korunma sağladığı ve markanın ürünlerin piyasada kabul görmesinde ve talep yaratmada yardımcı ve etkili olduğu görülmüştür.” Dedi.

Edirne ESOB Başkanı Emin İnağ “Şuan Avrupa Birliği destekli bir projemiz devam etmekte, Trakya Kalkınma Ajansına sunduğumuz ve uyguladığımız bu projenin yanı sıra esnaf ve sanatkarlarımızın ihtiyaçları başta olmak üzere Birliğimize bağlı meslek odalarımız ve ilimizin ihtiyaçlarını da göz önüne alarak çeşitli alanlarda projeler hazırlamaktayız.” Dedi.

 

İÇERİKLE İLGİLİ FOTOĞRAFLAR