ANASAYFA
KURUMSAL
HABERLER
DUYURULAR
ETİK KURULU
BİLGİ EDİNME
BAŞVURU FORMLARI
GALERİ
İLETİŞİM
Haberler
EDİRNE VE NESSEBAR'DA SANATKARLAR GÖSTERİ MERKEZİ İSİMLİ AB PROJESİ ÇALIŞMA TOPLANTISI YAPILDI
EDİRNE VE NESSEBAR'DA SANATKARLAR GÖSTERİ MERKEZİ İSİMLİ AB PROJESİ ÇALIŞMA TOPLANTISI YAPILDIAvrupa Birliği Bulgaristan-Türkiye IPA Sınır Ötesi İşbirliği programı kapsamında Bulgaristan Nessebar Belediyesinin koordinatör olarak yürüttüğü, Bulgaristan Burgaz Bölgesel Turizm Derneği, Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ve Edirne Valiliği İl Özel İdaresi'nin ortak olduğu “Nessebar ve Edirne'de Sanatkarlar Gösteri Merkezi” isimli projenin yürütme kurulu toplantısı icra edildi. Toplantıya Bulgaristan Nessebar Belediyesini temsilen Maria Mitreva ve Iliqan Talqokov, Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği'ni temsilen Birlik Başkanı Emin İnağ ve Birlik Genel Sekreteri Özay Güngören, Edirne Valiliği İl Özel İdaresi'ni temsilen Genel Sekreter Ahmet Çetin ve İmar Müdürü Ender Özden katıldılar.

Avrupa Birliği Bulgaristan-Türkiye IPA Sınır Ötesi İşbirliği programı kapsamında Bulgaristan Nessebar Belediyesinin koordinatör olarak yürüttüğü, Bulgaristan Burgaz Bölgesel Turizm Derneği, Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ve Edirne Valiliği İl Özel İdaresi'nin ortak olduğu “Nessebar ve Edirne'de Sanatkarlar Gösteri Merkezi” isimli projenin yürütme kurulu toplantısı icra edildi. Toplantıya Bulgaristan Nessebar Belediyesini temsilen Maria Mitreva ve Iliqan Talqokov, Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği'ni temsilen Birlik Başkanı Emin İnağ ve Birlik Genel Sekreteri Özay Güngören, Edirne Valiliği İl Özel İdaresi'ni temsilen Genel Sekreter Ahmet Çetin ve İmar Müdürü Ender Özden katıldılar.

Edirne ESOB Başkanı Emin İnağ “Avrupa Birliği fonları ile gerçekleştirilen proje, 598.878 Euro toplam bütçeli, Edirne ve Nessebar'da sanatkarların ürünlerini sergileyebilecekleri, çeşitli küçük çaplı toplantıların düzenleneceği ve iki şehrin turizmine bir değer katma amacı olan önemli bir projedir. Edirne'de bulunan “İkiz Evler Konağı” Valiliğimiz tarafından projemiz kapsamında Birliğimize tahsis edilmiş ve Avrupa Birliğinde paralar ile bakımı yapılacak ve kullanılabilir hale getirilecektir. Binada küçük çaplı onarımlar Edirne Valiliği İl Özel İdaresi tarafından proje kapsamında Avrupa Birliğinden gelecek paralar ile binanın içinin kullanımı için gereken tüm ihtiyaçlarda Birliğimizin proje kapsamındaki Avrupa Birliğinden gelecek paralar ile karşılanacaktır. Ayrıca proje kapsamında Edirne ve Nessebar'da sanatkarlarımıza yönelik eğitim toplantıları düzenlenecek ve iki şehirde birer fuar ve sergi organizasyonu yapılacaktır.” Dedi.

Her iki şehrin turizmine önemli katkı sağlayacağını düşündüğümüz projemiz kapsamında Edirnemizin tarihi bir yapısını koruma altına aldığımız gibi Edirnemizde turistlerin ziyaret edebileceği ve sanatkarlarımızın ürünlerini, çeşitli sinevizyon görüntüleri ile tanıtıcı filmleri izleyebilecekleri bir bina kazandırılmış olacaktr.

 

İÇERİKLE İLGİLİ FOTOĞRAFLAR