ANASAYFA
KURUMSAL
HABERLER
DUYURULAR
ETİK KURULU
BİLGİ EDİNME
BAŞVURU FORMLARI
GALERİ
İLETİŞİM
Haberler
EDESOB BAŞKANI EMİN İNAĞ “EL SANATLARIMIZIN TANITIMINA DEVAM EDİYORUZ”
EDESOB BAŞKANI EMİN İNAĞ “EL SANATLARIMIZIN TANITIMINA DEVAM EDİYORUZ”Bulgaristan'ın başkenti Sofya'da “Sofya Uluslar Arası Kadınlar Kulübü” tarafından Inter Expo Center'da organize edilen ve Sofya'da Büyükelçilikleri bulunan ülkelerin katıldığı fuarda yer alan Türkiye standında Edirne el sanatları da tanıtıldı.

Bulgaristan'ın başkenti Sofya'da “Sofya Uluslar Arası Kadınlar Kulübü” tarafından Inter Expo Center'da organize edilen ve Sofya'da Büyükelçilikleri bulunan ülkelerin katıldığı fuarda yer alan Türkiye standında Edirne el sanatları da tanıtıldı.

Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Emin İnağ, Edirne ESOB Yönetim Kurulu Üyesi Erbey Kılıç, Edirne ESOB Genel Sekreteri Özay Güngören'in de katıldıkları fuar hakkında açıklama yapan Edirne ESOB Başkanı Emin İnağ “Türkiye Cumhuriyeti Filibe Başkonsolosluğu'nun daveti üzerine Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği olarak Sofya'da düzenlenen fuara Edirne'mizde üretilen yerel el sanatı ürünlerimizden temin ederek bizlerde katıldık.”dedi. Edirne'nin her platformda tanıtımı için gerekeni yaptıklarını belirten Edirne ESOB Başkanı Emin İnağ “2002 yılında Edirne Tatlıcı Büfeci Kebap ve Lokantacılar Esnaf Odası olarak büyük fedakarlıklar ile tanıtımına başladığımız Edirne tava ciğerinin coğrafi işaretini de alarak önemli bir misyonu başarı ile yerine getirdik. Aynı şekilde Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği olarak Edirne'mizde üretilen yerel el sanatlarının başında gelen miss sabununun tanıtımı için büyük gayretlerimiz sürüyor. 04 Aralık 2011 Pazar günü Sofya'da düzenlenen uluslar arası fuarda açılan Türkiye standında mis sabunu ve badem ezmesi gibi ürünlerimiz ile fuara iştirak ettik. Ülkemizin standına olan yoğun ilgi sebebi ile Edirne'mize ait ürünler çok kısa sürede tükendi. Yapacağımız çalışmalar ile turizmimize katkı sağlamaya devam edeceğiz.” Dedi.

Başta Ülkemiz olmak üzere, ABD, Fransa, Almanya, Azerbaycan, Yunanistan, Japonya olmak üzere çok sayıda ülkenin katıldığını belirten Edirne ESOB Başkanı Emin İnağ “Fuara ilgi çok yoğundu. Ama bu yoğunluk için Türkiye Cumhuriyeti standına olan ilgi olağan üstü oldu. Bu fuara bir nebze katkımız olması bizleri ayrıca mutlu etti” dedi.

 

 

İÇERİKLE İLGİLİ FOTOĞRAFLAR