ANASAYFA
KURUMSAL
HABERLER
DUYURULAR
ETİK KURULU
BİLGİ EDİNME
BAŞVURU FORMLARI
GALERİ
İLETİŞİM
Haberler
SINIR ÖTESİ İŞBİRLİĞİ PROGRAMINA PROJELERİMİZİ SUNDUK
SINIR ÖTESİ İŞBİRLİĞİ PROGRAMINA PROJELERİMİZİ SUNDUK

Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği IPA2 Bulgaristan-Türkiye Sınır Ötesi İşbirliği Programı kapsamında Haskova'da yetkili otoriteye projelerini sundu.Edirne ESOB Başkanı Emin İnağ “Edirne ESOB olarak esnaf ve sanatkarlarımızın ekonomik durumlarına katkı sağlamak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Edirne için en önemli gelir kaynağı olarak turizmi görüyoruz. Bu kapsamda hem direk olarak turizme katkı sağlayacak hem de üyelerimizin mesleki gelişimlerini arttıracak çalışmalar yapıyoruz.” Dedi

IPA2 Bulgaristan Türkiye Sınır Ötesi İşbirliği Programı kapsamında Edirne ESOB olarak toplam 2 projede yer alındığını belirten Emin İnağ “Edirne ESOB olarak lider ortak olarak bir, proje ortağı olarak bir olmak üzere toplam iki projede yer aldık. Proje çalışmaları Birliğimiz bünyesinde 2007 yılında uyguladığımız Avrupa Birliği proje kapsamında oluşturduğumuz AB ofisi tarafından yapılmış olup, Birliğimiz adına verilen projelerden hariç odalarımız adına da üç proje hazırlanmıştır.” Dedi.

Emin İnağ “Avrupa Birliğine sunduğumuz ve Traklar ile ilgili projemizde, bölgemize adını veren ve çok önemli tarihi kalıntılar bırakan Traklar hakkında araştırma yapılması ve ilimiz turizm potansiyeline kazandırılması hedeflenmektedir. Düşüncemiz, sunduğumuz proje Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği olarak Edirne'nin turizmi konusundaki temel hedefimiz olan “Lalapaşa'dan Enez'e tarih,kültür ve deniz turizmi” başlığına büyük katkı sağlayacaktır. Proje kapsamında bize Prof.Dr.Engin Beksaç destek olacaktır.Sunduğumuz projenin toplam bütçesi 150.000 Euro'dur.” Dedi.

Emin İnağ “Sunduğumuz diğer proje kapsamında ise esnaf ve sanatkarlarımızın ihtiyaçlarını göz önüne alarak internet kullanımına yönelik eğitim ağırlıklı bir projedir. Bildiğiniz üzere ticari alanda internet kullanımı tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de çok üst düzeye çıkmıştır. Edirne ESOB olarak proje kapsamda esnaf ve sanatkarlarımızın da gelişen bu teknoloji konusunda eğitilmesi ve destek alabilmesi konusunda gerekli çalışmaları yapacağız.Bu projemizin toplam bütçesi yaklaşık 150.000 Euro'dur.”dedi.
İÇERİKLE İLGİLİ FOTOĞRAFLAR