ANASAYFA
KURUMSAL
HABERLER
DUYURULAR
ETİK KURULU
BİLGİ EDİNME
BAŞVURU FORMLARI
GALERİ
İLETİŞİM
Haberler
ŞOFÖRLER ODALARINDAN TURİZM ALANINDA AB'YE PROJE.
ŞOFÖRLER ODALARINDAN TURİZM ALANINDA AB'YE PROJE.

Keşan Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası ile Edirne Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası ortaklığında Avrupa Birliği IPA2 Sınır Ötesi İşbirliği Programı kapsamında turizm alanında hazırlanan proje Haskova'ya teslim edildi.

Keşan Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı İhsan Ulusoy “Keşan ve Edirne Şoförler Odaları olarak ortak olduğumuz projede Bulgaristan Burgaz Bölgesel Stratejiler Enstitüsü ve Dimitrovgrad Girişimcileri Destekleme Derneği Bulgaristan tarafı ortakları olarak yer almaktadırlar. İki Bölgenin karşılıklı çıkarlarını göz önüne alarak bölgedeki dostluğu ve işbirliğini geliştirmeyi hedefleyen projemizde turizm üzerine yoğunlaşılmıştır. Her iki bölge içinde önemli kaynağı olan turizme katkı sağlanarak ekonomik gelire katkı sağlamayı hedeflemekteyiz.” Dedi. Projenin toplam bütçesi 150.000 Euro olduğunu belirten İhsan Ulusoy “Avrupa Birliği Projesi kapsamında turizm sektörünün en önemli unsurlarından olan ulaşım sektöründe faaliyet gösteren esnaflarımızın eğitimlerinin yapılacağı proje kapsamında bölgedeki turistik alanların tanıtımlarının yapılacağı web sayfası oluşturulacak ve 3 ay süre ile Keşan ve Edirne'de turizm danışma ofisi açılacaktır. Bir uzmanın çalışacağı ofis yardımıyla hem halkımıza bölgedeki turistik alanların tanıtımını yapmak hemde şehrimize gelen yabancı turistlere destek olmak amaçlanmaktadır.” Dedi.

Proje çalışmalarının Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği bünyesindeki Avrupa Birliği Destek Ofisi tarafından yapıldığını belirten İhsan Ulusoy Birlik Başkanı Emin İnağ desteklerinden dolayı teşekkür etti.
İÇERİKLE İLGİLİ FOTOĞRAFLAR