ANASAYFA
KURUMSAL
HABERLER
DUYURULAR
ETİK KURULU
BİLGİ EDİNME
BAŞVURU FORMLARI
GALERİ
İLETİŞİM
Haberler
ELEKTRİKÇİ ESNAFIMIZA MÜJDE
ELEKTRİKÇİ ESNAFIMIZA MÜJDEEsnaf Değişim, Dönüşüm, Destek(3D) Stratejisi Belgesi Eylem Planında (ESDEP) yer alan elektrikçi esnafımızın yetki, görev ve sorumluluk sınırlarının yeniden değerlendirilerek arttırılması konusunda yapılan çalışmalar sonuçlandı. Elektrikçi esnafımızın yetkisi bağlantı gücü cinsinden 7-10 kat arttırıldı. Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Emin İnağ “ Elektrikçi esnafımızın yıllardan beri yaşadığı sıkıntı ve mağduriyetler önemli ölçüde giderildi. ESDEP kapsamında yapılan çalışma neticesinde elektrikle ilgili fen adamlarının iç tesis yapım işleri yetkisi bağlantı gücü cinsinden 7-10 kat arttırıldı.” Dedi. Elektrikçi esnafını büyük ölçüde rahatlatan “Elektrik İle İlgili Fen Adamlarının Yetki, Görev ve Sorumlulukları Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik” 09 Şubat 2012 tarih ve 28199 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi. Yapılan düzenlemeden çok memnun olduklarını belirten Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Emin İnağ “Bu Yönetmelikte sözü geçen hizmetlerde faaliyette bulunan veya bulunmak isteyen fen adamlarının kayıtları her iş için ayrı olmak üzere, yapılacak işin bulunduğu alana göre Belediye ve mücavir alan sınırları içinde belediyelerin, bu sınırların dışında il özel idaresinin, kayıt bürolarında tutulacak ve bu kayıtların birer kopyaları her yıl sonunda Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne ve fen adamının üyesi olduğu meslek odasına gönderilecektir.” Dedi. İlgili yönetmeliğe ulaşmak isteyen üyelerin kayıtlı oldukları meslek odalarına yada Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği'ne ulaşarak yönetmeliği alabileceklerini belirten Edirne ESOB Başkanı Emin İnağ “Yine bu yönetmelik çerçevesinde Valiliğimiz ile görüşerek meslek içi eğitimler düzenleyeceğiz” dedi.
Esnaf Değişim, Dönüşüm, Destek(3D) Stratejisi Belgesi Eylem Planında (ESDEP) yer alan elektrikçi esnafımızın yetki, görev ve sorumluluk sınırlarının yeniden değerlendirilerek arttırılması konusunda yapılan çalışmalar sonuçlandı. Elektrikçi esnafımızın yetkisi bağlantı gücü cinsinden 7-10 kat arttırıldı.

Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Emin İnağ “ Elektrikçi esnafımızın yıllardan beri yaşadığı sıkıntı ve mağduriyetler önemli ölçüde giderildi. ESDEP kapsamında yapılan çalışma neticesinde elektrikle ilgili fen adamlarının iç tesis yapım işleri yetkisi bağlantı gücü cinsinden 7-10 kat arttırıldı.” Dedi. Elektrikçi esnafını büyük ölçüde rahatlatan “Elektrik İle İlgili Fen Adamlarının Yetki, Görev ve Sorumlulukları Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik” 09 Şubat 2012 tarih ve 28199 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Yapılan düzenlemeden çok memnun olduklarını belirten Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Emin İnağ “Bu Yönetmelikte sözü geçen hizmetlerde faaliyette bulunan veya bulunmak isteyen fen adamlarının kayıtları her iş için ayrı olmak üzere, yapılacak işin bulunduğu alana göre Belediye ve mücavir alan sınırları içinde belediyelerin, bu sınırların dışında il özel idaresinin, kayıt bürolarında tutulacak ve bu kayıtların birer kopyaları her yıl sonunda Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne ve fen adamının üyesi olduğu meslek odasına gönderilecektir.” Dedi.

İlgili yönetmeliğe ulaşmak isteyen üyelerin kayıtlı oldukları meslek odalarına yada Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği'ne ulaşarak yönetmeliği alabileceklerini belirten Edirne ESOB Başkanı Emin İnağ “Yine bu yönetmelik çerçevesinde Valiliğimiz ile görüşerek meslek içi eğitimler düzenleyeceğiz” dedi.
İÇERİKLE İLGİLİ FOTOĞRAFLAR