ANASAYFA
KURUMSAL
HABERLER
DUYURULAR
ETİK KURULU
BİLGİ EDİNME
BAŞVURU FORMLARI
GALERİ
İLETİŞİM
Haberler
VERGİ DAİRESİ BAŞKANLIĞI EDESOB'U ZİYARET ETTİ.
VERGİ DAİRESİ BAŞKANLIĞI EDESOB'U ZİYARET ETTİ. 23.Vergi Haftası etkinlikleri kapsamında Vergi Dairesi Başkanı İsmail Aslan, Mükellef Hizmetleri Grup Müdürü Seyfettin Baysal,İdari Mali İşler Müdürü Halil Kılıçarslan, Denetim Koordinasyon Müdürü İlyas Çardaklı, Arda Vergi Dairesi Müdürü Mehmet Uslu, Kırkpınar Vergi Dairesi Müdürü Mehmet Çeker, Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Emin İnağ makamında ziyaret etti.

23.Vergi Haftası etkinlikleri kapsamında Vergi Dairesi Başkanı İsmail Aslan, Mükellef Hizmetleri Grup Müdürü Seyfettin Baysal,İdari Mali İşler Müdürü Halil Kılıçarslan, Denetim Koordinasyon Müdürü İlyas Çardaklı, Arda Vergi Dairesi Müdürü Mehmet Uslu, Kırkpınar Vergi Dairesi Müdürü Mehmet Çeker, Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Emin İnağ makamında ziyaret etti.

Ziyarette Edirne ESOB Başkanı Emin İnağ, Edirne Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Erbey Kılıç, Edirne Demirciler ve Kaynakçılar Esnaf Odası Başkanı Hayri Sönterler ve Edirne Pazarcılar Odası Başkanı Recep Ali Yaykın'da hazır bulundular. Vergi Dairesi Başkanı İsmail Aslan “ 23.Vergi Haftası etkinlikleri kapsamında vatandaşlarımızın vergi bilincini arttırmaya yönelik çeşitli faaliyetler yapıyoruz. Bizler mükellefe hizmet odaklı çalışmayı prensip edindik. Amacımız vergi bilincini arttırarak vatandaşlarımızın vergi yükümlülüklerini gönüllü olarak yerine getirmelerini sağlamak. Buna en güzel örnek ise kira gelirleri ile ilgili yapılan çalışmadır. Kira gelirleri ile ilgili vatandaşlarımıza mektup gönderildi ve kendileri vergi dairelerine davet edildi. Aslına bakarsanız biz zaten sistemlerimizde kimin ne kadar mal varlığı var görebiliyoruz. Fakat amacımız vatandaşlarımızın gönüllü olarak vergi ödemelerini yapmalarını sağlamak, böyle bir amacımız olmasa direk olarak vergilendirme yapardık.” Dedi.

Edirne ESOB Başkanı Emin İnağ Vergi Dairesi Başkanı İsmail Aslan ve beraberindeki heyetin ziyaretlerinin kendilerini çok mutlu ettiğini belirterek “Vergi Dairesi son dönemde resmen çağ atladı, artık kendimizi vergi dairelerinde çok rahat hissediyoruz. Başta Vergi Dairesi Başkanımız İsmail Aslan olmak üzere tüm vergi dairesi personeli güler yüzleri ile bizlere yardımcı oluyorlar. Eskiden çekinerek gidilen bir kurum olan vergi daireleri şuan gülerek gittiğimiz bir kurum oldu. Gelişen teknolojinin yakından takip edilmesi sayesinde işlemlerimizi çok hızlı yapabiliyoruz.” Dedi.

İÇERİKLE İLGİLİ FOTOĞRAFLAR