ANASAYFA
KURUMSAL
HABERLER
DUYURULAR
ETİK KURULU
BİLGİ EDİNME
BAŞVURU FORMLARI
GALERİ
İLETİŞİM
Haberler
EDESOB BAŞKANI İNAĞ ERZURUM'DA AB PROJESİ TOPLANTISINA KATILDI.
EDESOB BAŞKANI İNAĞ ERZURUM'DA AB PROJESİ TOPLANTISINA KATILDI.Türkiye'de hayat boyu öğrenme politikalarının tanıtımı ve koordinasyonu toplantısı 11-12 Nisan 2012 tarihlerinde Erzurum'da yapıldı. Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonuna bağlı Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği'nin davet edildiği toplantıya Edirne adına EDESOB başkanı Emin İnağ katıldı. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülen “Hayat Boyu Öğrenmenin Geliştirilmesi Teknik Destek Projesinin” genel hedefi uygun ve kapsamlı Hayat Boyu Öğrenme stratejilerinin geliştirilmesi ve uygulanmasının desteklenmesidir. Projenin bütçesi 7.4 Milyon Euro ve operasyon bütçesi 15 Milyon Euro'dur.

Türkiye'de hayat boyu öğrenme politikalarının tanıtımı ve koordinasyonu toplantısı 11-12 Nisan 2012 tarihlerinde Erzurum'da yapıldı. Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonuna bağlı Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği'nin davet edildiği toplantıya Edirne adına EDESOB başkanı Emin İnağ katıldı. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülen “Hayat Boyu Öğrenmenin Geliştirilmesi Teknik Destek Projesinin” genel hedefi uygun ve kapsamlı Hayat Boyu Öğrenme stratejilerinin geliştirilmesi ve uygulanmasının desteklenmesidir. Projenin bütçesi 7.4 Milyon Euro ve operasyon bütçesi 15 Milyon Euro'dur.

Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Emin İnağ “Proje kapsamında Bakanlığımız ve TESK tarafından Edirne ESOB'ta düzenlenecek çalışmalara davet edildi. Erzurum'da gerçekleştirilen ve ilk ayağında Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerini kapsayan çalışmalar kapsamında Erzurum'da koordinasyon toplantısı yapıldı. Hayat Boyu Öğrenme faaliyetlerinin koordinasyon yapısının ele alındığı toplantılarda katılan Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği temsilcileri olarak kendi görüş ve önerilerimizi sunduk. Edirne ESOB başkanı olarak yapılan projenin bir ayağının da Marmara Bölgesinde olması gerektiği belirttim. Projenin ikinci ayağında yapılacak çalışmalar ve istişare toplantılarında Edirne'nin de olacağını bildirdiler. Toplantılarda mevcut hayat boyu öğrenme politika ve stratejileri üzerinde çalışmalar yapıp diğer iller ile deneyimlerimizi paylaştık.” Dedi.

Edirne ESOB Başkanı Emin İnağ “Mevcut durum çerçevesinde esnaf ve sanatkarlarımızın gelişimlerinin sağlanması ve yanlarında çalışacak eleman bulabilmeleri konusunda büyük sıkıntılar yaşamaktayız. Beşikten mezara kadar öğrenme olarak tanımlayabileceğimiz hayat boyu öğrenme aynı zamanda etkili bir eğitim ve öğretimi de hedeflemektedir. Rehberlik ve danışmanlık hizmetlerinin iyileştirilmesi eğitim ve maliyetlerini azaltırken insanlarımızın yeterliliklerinin arttırılmasının da önemli bir yoludur. Projenin amacı her tür öğrenmeye değer vermek üzere tasarlanmış bir sistem kapsamında, istihdam fırsatlarının arttırılması için bireylerin eğitime erişimlerinin desteklenmesi, AB uygulamaları doğrultusunda hayat boyu öğrenme perspektifleri temelinde bir kurumsal çerçeve ve kapasite oluşturulmasıdır.” Dedi.

İÇERİKLE İLGİLİ FOTOĞRAFLAR