ANASAYFA
KURUMSAL
HABERLER
DUYURULAR
ETİK KURULU
BİLGİ EDİNME
BAŞVURU FORMLARI
GALERİ
İLETİŞİM
Haberler
EDESOB VE İŞKUR MESLEK EDİNDİRME PROTOKOLÜ İMZALADI.
EDESOB VE İŞKUR MESLEK EDİNDİRME PROTOKOLÜ İMZALADI.Edirne Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği işbirliğiyle düzenlenecek kurslarda iş garantisi var.

Edirne Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği işbirliğiyle düzenlenecek kurslarda iş garantisi var.

Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği istihdamın arttırılması, iş gücü piyasasının nitelikli işgücü ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla Edirne Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile işbirliği kapsamında aşçı yardımcısı, pasta yapımı ve sunumu, saç bakımı ve yapımı ile bilgisayar destekli muhasebe meslek dallarında ücretsiz meslek edindirme kursu düzenleyecek. Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Emin İNAĞ bu kurslarla meslek sahibi olmak isteyen yetenekli gençlerin sektöre kazandırılmasını hedeflediklerini belirtti.

Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Emin İnağ ve Edirne Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Şengül Çıldam tarafından imzalanan protokoller kapsamında, toplam 100 kişinin eğitim görecek. Katılımcılara eğitime katıldıkları gün başına 20 lira cep harçlığı ödeneceğini belirten Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Emin İnağ “Eğitime katılacak kursiyerlerin genel sağlık sigortaları İŞKUR tarafından yaptırılacak olup kurs sonunda yapılacak sınavda başarılı olanlara Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika verilecek.Edirne ESOB olarak öncelikle esnaf ve sanatkarlarımızın ihtiyaç duydukları ara eleman sıkıntısını gidermeye yönelik çalışmalar yapıyoruz. Bu kapsamda yapacağımız çalışmalar ile Edirne İlindeki işsizlik oranının düşürülmesine de katkı sağlayacağız. Edirne Çalışma ve İşkur Müdürü Sayın Şengül Çıldam Hanıma teşekkür etmek istiyorum. Göreve başlar başlamaz kolları sıvadı. Bu kurslar sonunda düzenlenecek sınavlar sonrasında başarılı olan kursiyerlerin bir bölümü eğitim aldıkları alanda istihdam edilecektir.Bu kurslara katılabilmek için en az ilköğretim okulu mezunu, işsiz ve yetiştirilecekleri mesleğe uygun özelliklere sahip olmak gerekmektedir. Edirne Merkez İlçede düzenlenen bu kursları Şengül Hanım'ın da katkıları ile en kısa sürede ilçelerimize yaymak istiyoruz” Dedi.

Edirne Çalışma ve İşkur Müdürü Şengül Çıldam protokollerin imzalanmasının ardından hayırlı olmasını dileyerek “Edirne Çalışma ve İşkur Müdürlüğü olarak yoğun bir çalışma içerisindeyiz. Açtığımız kurslar sonunda istihdama önemli katkı sağlayacağımızı düşünüyorum. Gelen talepler doğrultusunda çalışmalarımıza devam ediyoruz. En kısa sürede birçok meslek dalında yeni kurslar açacağız” dedi. Protokol töreninde Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Genel Sekreteri Özay Güngören ve Edirne Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Erbey Kılıç hazır bulundular.

Kurslarla ilgili başvurular Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğinin Dilaverbey Mah. Cumhuriyet Cad. No:14 K:2 KALEİÇİ adresine şahsen veya (0284)212 62 20 ve 213 52 74 nolu telefonlarına da yapılabilmektedir.

İÇERİKLE İLGİLİ FOTOĞRAFLAR