ANASAYFA
KURUMSAL
HABERLER
DUYURULAR
ETİK KURULU
BİLGİ EDİNME
BAŞVURU FORMLARI
GALERİ
İLETİŞİM
Haberler
EDESOB İŞ-KUR İŞBİRLİĞİ İLE AÇILAN KURSLARIN KAYITLARI BAŞLADI.
EDESOB İŞ-KUR İŞBİRLİĞİ İLE AÇILAN KURSLARIN KAYITLARI BAŞLADI.Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, istihdamı artırmak ve nitelikli işgücü ihtiyacının karşılanmasına katkı sağlamak amacıyla Türkiye İş Kurumu (İş-Kur) tarafından yürütülen Aktif İş Gücü Programı kapsamında istihdam garantili İşgücü Yetiştirme Kursları kayıtlarına başladı. Edirne Çalışma ve İşkur İl Müdürü Şengül Çıldam ve Edirne ESOB Başkanı Emin İnağ'ın imzaladığı protokoller kapsamında açılacak olan kurslara kayıt olmak için öncelikle Edirne İşkur İl Müdürlüğüne başvurulması gerekiyor.

Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, istihdamı artırmak ve nitelikli işgücü ihtiyacının karşılanmasına katkı sağlamak amacıyla Türkiye İş Kurumu (İş-Kur) tarafından yürütülen Aktif İş Gücü Programı kapsamında istihdam garantili İşgücü Yetiştirme Kursları kayıtlarına başladı. Edirne Çalışma ve İşkur İl Müdürü Şengül Çıldam ve Edirne ESOB Başkanı Emin İnağ'ın imzaladığı protokoller kapsamında açılacak olan kurslara kayıt olmak için öncelikle Edirne İşkur İl Müdürlüğüne başvurulması gerekiyor.

Kurslar ile ilgili olarak Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğinin 0284 2126220 numaralı telefonunda bilgi alınabileceğini belirten Edirne ESOB Başkanı Emin İnağ “Üyelerimizin istekleri doğrultusunda planlamasını yaptığımız ve geçtiğimi günlerde Çalışma ve İşkur İl Müdürülüğü ile protokollerini imzaladığımız kurslarımızın kayıtları başlamıştır.” Dedi.

EDESOB Başkanı Emin İnağ “İlimizde istihdamı arttırmak ve üyelerimizin eleman ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla yaptığımız çalışmaların ardından açılacak kursları belirledik. İlk etapta pasta yapım ve sunumu, aşçı yardımcılığı, saç bakım ve yapımı ile bilgisayar destekli muhasebe meslek dallarında ki kurslarımızı açtık. Edirne Çalışma ve İşkur İl Müdürü Şengül Çıldam Hanım'la yaptığımız planlama çerçevesinde esnaf ve sanatkarlarımızın ihtiyaçları doğrultusunda diğer meslek dallarında ve ilçelerimizde kurslarımızı açmaya devam edeceğiz” dedi.

Kayıtlarda Son Başvuru Tarihi 21.Mayıs.2012! 480 TL. Cep Harçlığı Verilecek.

 

EDESOB Başkanı İnağ “Açtığımız kurslara son başvuru tarihi 21 Mayıs 2012 mesai saati sonu olarak belirlenmiş olup, kurslara katılacakları belirlemek için 22 Mayıs 2012 tarihinde mülakat yapılacaktır. Mülakat saatleri kurs programına göre katılımcılara bildirilecektir. Kurslara katılanlara eğitim gördükleri süre boyuncu genel sağlık sigortası yapılacak olup aylık 480 TL. cep harçlığı ödenecektir. Pasta yapım ve sunumu ile aşçı yardımcılığı kurslarımıza başvuru şartı en az ilkokul mezunu olmak ve 18-50 yaş aralığında bulunmak, saç bakım ve yapımı kursuna en az ilkokul mezunu ve 18-45 yaş aralığında bulunmak ve bilgisayar destekli muhasebe kursu için ise 18-45 yaş aralığı ve en az lise mezunu olmak şartları aranacaktır.” Dedi.

Çalışmalarının devam ettiğini belirten Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Emin İnağ “Esnaf ve sanatkarlarımızın talepleri doğrultusunda en kısa sürede diğer kurslarımızı da açacağız. Ayrıca ilçelerimizde de meslek edindirme kursları açmak için hazırlıklarımızı yapıyoruz.” Dedi.

İÇERİKLE İLGİLİ FOTOĞRAFLAR