ANASAYFA
KURUMSAL
HABERLER
DUYURULAR
ETİK KURULU
BİLGİ EDİNME
BAŞVURU FORMLARI
GALERİ
İLETİŞİM
Haberler
EMİN İNAĞ “TURİZM SEZONU BAŞLADI”
EMİN İNAĞ “TURİZM SEZONU BAŞLADI”Edirne ilinde yaz sezonunun yaklaşması ile beraber turizm sektöründe hareketliliğin arttığını belirten Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Emin İnağ Edirne esnaf ve sanatkarına büyük görevler düştüğünü belirtti.

Edirne ilinde yaz sezonunun yaklaşması ile beraber turizm sektöründe hareketliliğin arttığını belirten Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Emin İnağ Edirne esnaf ve sanatkarına büyük görevler düştüğünü belirtti.

Edirne ESOB Başkanı Emin İnağ “Valiliğimizin çalışmaları, Edirne Belediye Başkanlığımız tarafından yapılan çalışmalar sonucu Selimiye Camii ve çevresinin UNESCO Dünya Kültür Miras Listesine girmesi, Edirne ESOB olarak yaptığımız tanıtım çalışmaları aynı şekilde Edirne Ticaret ve Sanayi Odasının çalışmaları bu kurumlara ek olarak kendini Edirne'ye ve turizme adamış birçok Edirnelinin yoğun çalışmaları sonucu Edirne'de turizm sektöründe gözle görülür bir artış olmuştur. Bu artış hepimizi mutlu etmekte ve üzerimize düşen yükü de arttırmaktadır. Gelen turistlerin memnuniyet içerisinde ilimizden ayrılmaları için esnaf ve sanatkarımıza büyük görev düşmektedir. Özellikle gıda sektöründe faaliyet gösteren esnaflarımızın çok dikkatli ve iyi hizmet vermeleri gerekmektedir. Çalışan personelimiz kılık kıyafet ve temizliklerine dikkat etmeli, misafirlerimize iyi niyet ve nezaket kurallarına uygun, turistleri rahatsız etmeden, onlara yol gösterici ve güven sağlayacak şekilde hareket etmeliler. Hijyen kurallarına çok dikkat etmeli misafirlerimize en iyi şekilde servis yapmalıyız. Müsterilerimizin haklı istekleri göz önüne alınarak bu yönde hizmet verilmesi çok önemlidir. Hizmet sektöründe faaliyet gösteren diğer meslek mensubu arkadaşlarımızda müşteri memnuniyetine çok dikkat etmeli, fiyat tarifelerini uygulamalı ve fiyat tarifesi olmayan esnaflarımızın odalarına başvuruda bulunarak en kısa sürede fiyat tarifelerini temin etmeleri büyük önem arz etmektedir.”

Edirne İlinin turistik açıdan büyük değerlere sahip olduğunu belirten Edirne ESOB Başkanı Emin İnağ “İlimizde turizm açısında mükemmel yerler bulunmakta. Ancak bu konuda da şöyle bir sıkıntımız var. Bu güzellikleri görmek için gelen turistlerin Karaağaç gibi, Söğütlük gibi yerlere ulaşımlarına engel koyuyoruz. Turist otobüslerinin köprülerden geçmesine izin verilmediği gibi alternatif yol olarak gösterilen güzergahlarında ulaşıma elverişli hale getirilmesini yapmıyoruz. En kısa sürede en azından alternatif güzergahların otobüslerin kullanabileceği şekle getirilmesi gerekli.” Dedi.

İÇERİKLE İLGİLİ FOTOĞRAFLAR