ANASAYFA
KURUMSAL
HABERLER
DUYURULAR
ETİK KURULU
BİLGİ EDİNME
BAŞVURU FORMLARI
GALERİ
İLETİŞİM
Haberler
ESNAF ODALARI BİRLİĞİ ESNAF KADIN KURULU KURUYOR.
ESNAF ODALARI BİRLİĞİ ESNAF KADIN KURULU KURUYOR.Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği “Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Kadın Kurulu” oluşturma çalışmalarına başladı. Edirne ESOB Başkanı Emin İnağ Birlik Yönetim Kurulu olarak esnaf ve sanatkar bayanlarımızın daha aktif roller üstlenmelerini sağlamak için kadın kurulu kurmaya karar verdiklerini bildirdi.

Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği “Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Kadın Kurulu” oluşturma çalışmalarına başladı. Edirne ESOB Başkanı Emin İnağ Birlik Yönetim Kurulu olarak esnaf ve sanatkar bayanlarımızın daha aktif roller üstlenmelerini sağlamak için kadın kurulu kurmaya karar verdiklerini bildirdi.

08-09 Mart 2012 tarihlerinde Samsun'da düzenlenen ve Edirne İlini temsilen esnaf bayanlarımızdan Ayşe Karadaş'ın katıldığı “Türkiye'nin Kadın Hikayeleri” isimli çalıştayının ardından, Ahilik Haftası etkinlikleri çerçevesinde İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Kadın Kurulu tarafından düzenlenen “II.İstanbul Bacıyan-ı Rum Toplantısına” katılan bayan esnaflarımızın da izlenimlerini dikkate aldıklarını belirten Edirne ESOB Başkanı Emin İnağ “ Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği olarak Kadın Kurulu kurmaya karar vermiştik, esnaf ve sanatkar bayanlarımızın istekli çalışmaları ve düzenlenen etkinliklerde gösterdikleri başarıların ardından çalışmalarımızı hızlandırdık.” Dedi.

Edirne AK Parti Kadın Kolları Başkanı Melek Yürük ve Yönetim Kurulu Üyeleri Yıldız Yeşilkurt ve Pınar Ersaç'ın Edirne ESOB'u ziyaretleri çerçevesinde Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Kadın Kolları kurulması çerçevesinde çalışmalar yaptıklarını belirten Emin İnağ “Bayan esnaf ve sanatkarlarımızın kuracağımız kadın kollarında aktif bir şekilde yer almalarını istiyoruz. Edirne ESOB olarak elimizden gelen desteği sunacağız” dedi. AK Parti Kadın Kolları Başkanı Melek Yürük yapılan çalışmanın memnuniyet verici olduğunu belirterek “Üzerimize bir görev düşüyorsa biz yapmaya hazırız. Edirne'de yaşayan bayan esnaf ve sanatkarların Birliğimiz çatısı altında çalışmalara katılarak daha aktif olmaları hem kendilerine hemde ilimize büyük yarar sağlayacaktır. Türkiye'nin eğitim düzeyi en iyi illerinden biri olan Edirne'de ticaret hayatında yer alan bayan esnaflarımız Edirnemiz için, Edirne ekonomisi için çok yararlı işler yapacaklardır.” dedi.

İÇERİKLE İLGİLİ FOTOĞRAFLAR