ANASAYFA
KURUMSAL
HABERLER
DUYURULAR
ETİK KURULU
BİLGİ EDİNME
BAŞVURU FORMLARI
GALERİ
İLETİŞİM
Haberler
NESSEBAR'DA EL SANATLARI SERGİSİ DÜZENLENDİ.
NESSEBAR'DA EL SANATLARI SERGİSİ DÜZENLENDİ.Avrupa Birliği Bulgaristan-Türkiye IPA Sınır Ötesi İşbirliği programı kapsamında Bulgaristan Nessebar Belediyesi'nin koordinatör olarak yürüttüğü, Bulgaristan Burgaz Bölgesel Turizm Derneği, Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ve Edirne Valiliği İl Özel İdaresi'nin ortak olduğu “Nessebar ve Edirne'de Sanatkarlar Gösteri Merkezi” isimli projesi kapsamında Bulgaristan Nessebar şehrinde el sanatkarları sergisi açıldı.

Avrupa Birliği Bulgaristan-Türkiye IPA Sınır Ötesi İşbirliği programı kapsamında Bulgaristan Nessebar Belediyesi'nin koordinatör olarak yürüttüğü, Bulgaristan Burgaz Bölgesel Turizm Derneği, Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ve Edirne Valiliği İl Özel İdaresi'nin ortak olduğu “Nessebar ve Edirne'de Sanatkarlar Gösteri Merkezi” isimli projesi kapsamında Bulgaristan Nessebar şehrinde el sanatkarları sergisi açıldı.

Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Özkan, Edirne ESOB Genel Sekreteri ve Proje Koordinatörü Özay Güngören, EKTADER Yönetim Kurulu Başkanı Fikriye Kipriye ve yönetim kurulu üyesi sanatkarlar ile Edirne Valiliği İl Özel İdaresi İmar ve Kentsel İyileştirme Müdürü Ender Özden'nin katıldığı açılışa Türkiye Cumhuriyeti Bulgaristan Burgaz Başkonsolosu Cem Ulusoy'da katıldı.

Açılışı Nessebar Belediye Başkanı Nikolay Dimitrov, Türkiye Cumhuriyeti Bulgaristan Burgaz Başkonsolosu Cem Ulusoy, Edirne ESOB Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Özkan ve Edirne Valiliği İl Özel İdaresi İmar ve Kentsel İyileştirme Müdürü Ender Özden tarafından yapılan sergide Edirne ürünleri büyük ilgi gördü. Proje kapsamında Edirne'de de İkizevler isimli bina Edirne Valiliği İl Özel İdaresi tarafından restore edildi ve aynı şekilde sanatkarların kullanımına tahsis edilecek. Proje kapsamında faaliyet planı çerçevesinde Edirne'deki gösteri merkezinin açılışı yapılacak ve Türk ve Bulgar sanatkarların katılımları ile ortak eğitimler düzenlenecek.

 

İÇERİKLE İLGİLİ FOTOĞRAFLAR