ANASAYFA
KURUMSAL
HABERLER
DUYURULAR
ETİK KURULU
BİLGİ EDİNME
BAŞVURU FORMLARI
GALERİ
İLETİŞİM
Haberler
EDESOB'TAN TANITIMA BİR KATKI DAHA.
EDESOB'TAN TANITIMA BİR KATKI DAHA. Sofya Uluslar arası Kadınlar Kulübü tarafından Sofya'da düzenlenen ve Sofya'da diplomatik temsilcilikleri bulunan Ülkelerin ürünlerinin tanıtıldığı fuarın bu yıl ikincisi düzenlendi. Geçen yıl olduğu gibi bu yılda Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği T.C. Filibe Başkonsolosluğu'nun isteği üzerine Türkiye standına katkıda bulundu.

Sofya Uluslar arası Kadınlar Kulübü tarafından Sofya'da düzenlenen ve Sofya'da diplomatik temsilcilikleri bulunan Ülkelerin ürünlerinin tanıtıldığı fuarın bu yıl ikincisi düzenlendi. Geçen yıl olduğu gibi bu yılda Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği T.C. Filibe Başkonsolosluğu'nun isteği üzerine Türkiye standına katkıda bulundu.

Edirne El Sanatlarından örneklerinde yer aldığı Türkiye Standı bu yılda büyük ilgi gördü. Düzenlenen fuara Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Emin İnağ, Başkan Vekili İhsan Ulusoy ve Genel Sekreter Özay Güngören katıldılar. Edirne ESOB Başkanı Emin İnağ Edirne'nin tanıtımı için çok önemli bir fuar olduğunu belirterek “Sofya'da expo center fuar alanında düzenlenen etkinlikte Amerika Birleşik Devletlerinden Çin Halk Cumhuriyeti'ne kadar Sofya'da diplomatik temsilciliği bulunan tüm ülkeler katılıyor. Çok büyük ilgi gören bir fuar ve bu fuarda Türkiye Cumhuriyeti standında Edirne El Sanatlarının bulunması bizler için çok önemli. Standımızın fuar alanında gördüğü ilgi bizleri çok duygulandırdı. Edirne el sanatlarının tanıtımı içinde büyük bir fırsatı tekrar en iyi şekilde değerlendirmiş olduk.” Dedi.

Türkiye Cumhuriyeti Filibe Başkonsolosu Şener Cebeci ve Burgaz Başkonsolosu Cem Ulusoy ile kısa bir görüşme gerçekleştiren Emin İnağ Edirne ESOB olarak uygulandıkları ve yeni kabul edilen AB sınır ötesi işbirliği projeleri hakkında bilgi verdi.

 

İÇERİKLE İLGİLİ FOTOĞRAFLAR