ANASAYFA
KURUMSAL
HABERLER
DUYURULAR
ETİK KURULU
BİLGİ EDİNME
BAŞVURU FORMLARI
GALERİ
İLETİŞİM
Haberler
ESNAF VE SANATKARLARIN TARİHÇESİ KİTABI HAZIRLANIYOR
ESNAF VE SANATKARLARIN TARİHÇESİ KİTABI HAZIRLANIYOREdirne Yerel Tarih Grubu tarafından hazırlanan ve Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğinin destek olduğu esnaf ve sanatkarların tarihçesinin anlatıldığı kitap hazırlanıyor.Edirne Yerel Tarih Grubu Başkanı Güngör Mazlum ve beraberinde Özlem Ağırgan ile Mehmet Ağırgan Edirne ESOB Başkanı Emin İnağ'ı ziyaret ettiler.

Edirne Yerel Tarih Grubu tarafından hazırlanan ve Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğinin destek olduğu esnaf ve sanatkarların tarihçesinin anlatıldığı kitap hazırlanıyor.Edirne Yerel Tarih Grubu Başkanı Güngör Mazlum ve beraberinde Özlem Ağırgan ile Mehmet Ağırgan Edirne ESOB Başkanı Emin İnağ'ı ziyaret ettiler.

Yerel Tarih Grubu tarafından hazırlanan kitap ile ilgili Emin İnağ ile bir görüşme yapan heyet, hazırlanan kitap için daha önceden Edirne ESOB tarafından temin edilen bilgilerin de yer aldığı derlemeyi sundular. Şuana kadar yapılan çalışmalarda kalan eksiklerin tespit edildiği toplantıda Edirne Yerel Tarih Grubu Başkanı Güngör Mazlum “Edirne esnaf ve sanatkarı için çok önemli bir çalışma. Esnaf ve sanatkar teşkilatlarının genel tarihinden günümüzdeki son yapısına kadar tarihi geçmişi ve Edirne esnaf ve sanatkar teşkilatının tarihi ile beraber eski ustalarımızın fotoğraflarından derlemelerinde bulunacağı çok güzel bir çalışma olacak” dedi.

Edirne ESOB Başkanı Emin İnağ “Hazırlanan kitap bizlerin tarihini anlatacak. Kitabın derleme çalışmalarını yapan Özlem Ağırgan Hanımefendiye ve çalışmalara katkı sağlayan Mehmet Ağırgan Beye çok teşekkür ediyorum. Kitap için gerekli olan tüm bilgileri Edirne ESOB olarak sizlere sağlayacağız. Günümüzde 5362 sayılı Esnaf ve Sanatkarlar Meslek Kuruluşları Kanunu ile yapısı belirlenen teşkilatımızın tarihsel sürecinin kayıt altına alınması bizler için çok önemli bir çalışma” dedi.

İÇERİKLE İLGİLİ FOTOĞRAFLAR