ANASAYFA
KURUMSAL
HABERLER
DUYURULAR
ETİK KURULU
BİLGİ EDİNME
BAŞVURU FORMLARI
GALERİ
İLETİŞİM
Haberler
EDİRNE CHP MİLLETVEKİLİ RECEP GÜRKAN'DAN EDESOB'A ZİYARET
EDİRNE CHP MİLLETVEKİLİ RECEP GÜRKAN'DAN EDESOB'A ZİYARETCumhuriyet Halk Partisi Edirne Milletvekili Recep Gürkan, Edirne ESOB Başkanı Emin İnağ'ı ziyaret etti. Edirne Esnaf ve Sanatkarının sorun ve taleplerinin görüşüldüğü ziyarette, Belediye dükkanlarında kiracı olan esnafların sorunları ön plana çıktı.

Cumhuriyet Halk Partisi Edirne Milletvekili Recep Gürkan, Edirne ESOB Başkanı Emin İnağ'ı ziyaret etti. Edirne Esnaf ve Sanatkarının sorun ve taleplerinin görüşüldüğü ziyarette, Belediye dükkanlarında kiracı olan esnafların sorunları ön plana çıktı.

Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Emin İnağ “Edirne Belediye Başkanlığınca belediye dükkanlarında kiracı olan esnafların tahliyeleri yönündeki tebligatların ardından çalışmalarımıza başladık. Yasalardan kaynaklanan belediyelere ait taşınmazların kiralanması ve kira süreleri ile ilgili sorun konusunda Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu ile Gümrük ve Ticaret Bakanlığı başta olmak üzere ilgili Bakanlıklarla yazışmalara başladık. Bu hususta AK Parti Edirne Milletvekili Mehmet Müezzinoğlu ile de görüştük. Kemal Değirmendereli ilede irtibata geçeceğiz, Edirne Milletvekilleri olarak sizlerden bu hususta destek bekliyoruz.” dedi.

Edirne CHP Milletvekili Recep Gürkan “ Konu ile ilgili Ankara'da elimizden geleni yapacağız. Çalışma yapılması gereken konu İhale Kanunu, Belediye Kanunu gibi önemli yasalar üzerinde değişiklik yapılmasını gerektiriyor. Ancak ilk etapta mevcut durumda mağdur olan esnaflarımızın sorunlarını bir an önce çözmemiz gerekli.” Dedi.

 

İÇERİKLE İLGİLİ FOTOĞRAFLAR