ANASAYFA
KURUMSAL
HABERLER
DUYURULAR
ETİK KURULU
BİLGİ EDİNME
BAŞVURU FORMLARI
GALERİ
İLETİŞİM
Haberler
SANAYİ SİTESİ ESNAFINA EĞİTİM DÜZENLENDİ.
SANAYİ SİTESİ ESNAFINA EĞİTİM DÜZENLENDİ. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından hazırlanan “İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu” 30 Haziran 2012 tarihinde yayımlanarak yürürlüğe girmiş ve 29 Aralık 2012 tarihinden itibaren de Kanun kapsamındaki yönetmelikler yayınlanmıştır. İlgili Kanun çerçevesinde esnaf ve sanatkarların bilgilendirilmesi amacıyla Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ve bağlı odalar tarafından üyelerin bilgilendirilmesine yönelik eğitimler başladı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından hazırlanan “İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu” 30 Haziran 2012 tarihinde yayımlanarak yürürlüğe girmiş ve 29 Aralık 2012 tarihinden itibaren de Kanun kapsamındaki yönetmelikler yayınlanmıştır. İlgili Kanun çerçevesinde esnaf ve sanatkarların bilgilendirilmesi amacıyla Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ve bağlı odalar tarafından üyelerin bilgilendirilmesine yönelik eğitimler başladı.

 

Edirne Demirciler ve Kaynakçılar Esnaf Odası ile Edirne İnşaat Sanatkarları Esnaf Odası üyelerinin bilgilendirilmesi amacıyla Sanayi Sitesi Düğün Salonunda bilgilendirme toplantısı düzenlediler. Toplantının açılışını yapan Edirne ESOB Başkanı Emin İnağ “Yeni çıkan yasalar konusunda üyelerimizin ivedilikle bilgilendirilmesi için gerekli çalışmaları yapıyoruz. Bu eğitim toplantısı da 6331 sayılı ve üyelerimizi yakından ilgilendiren Kanun hakkında 2 odamız tarafından organize edilmiştir. Edirne Demirciler ve Kaynakçılar Esnaf Odası Başkanı Hayri Sonterler ve Oda Yönetim Kurulu arkadaşlarım ile Edirne İnşaat Sanatkarları Esnaf Odası Başkanı Mehmet Özkan ve Oda Yönetim Kurulu arkadaşlarıma yaptıkları çalışmadan ötürü çok teşekkür ediyorum. Birliğimize bağlı tüm odalarımız üyelerimizin eğitimleri için çalışmalarını yapıyorlar. Edirne ESOB'a kayıtlı tüm esnaf ve sanatkarlarımızın eğitimleri konusunda ilgili oda Başkanlarımız yoğun çalışma içerisindeler.” Dedi.

 

Gıda Mühendisi ve İş güvenliği uzmanı Ömer Faruk Akbulut tarafından verilen eğitimde 6331 sayılı Kanunun kapsamında esnaf ve sanatkarların yükümlülükleri ve yapmaları gereken uygulamalar hakkında bilgi verildi.
İÇERİKLE İLGİLİ FOTOĞRAFLAR