ANASAYFA
KURUMSAL
HABERLER
DUYURULAR
ETİK KURULU
BİLGİ EDİNME
BAŞVURU FORMLARI
GALERİ
İLETİŞİM
Haberler
LOKANTACILAR ODALARI'NIN PROJESİ BAŞLADI.
LOKANTACILAR ODALARI'NIN PROJESİ BAŞLADI. Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Avrupa Birliği bürosu tarafından hazırlanan ve yürütülen, Avrupa Birliği Bulgaristan Türkiye IPA Sınır Ötesi İşbirliği programı kapsamında Edirne Tatlıcı Büfeci Kebap ve Lokantacılar Esnaf Odası, Keşan Lokantacılar Kahveciler ve Otelciler Esnaf Odası ile Eurointegra Derneği ortaklığında sunulan “Yiyecek ve İçecek Fuarları” isimli Avrupa Birliği projesi onaylanmıştır.

Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Avrupa Birliği bürosu tarafından hazırlanan ve yürütülen, Avrupa Birliği Bulgaristan Türkiye IPA Sınır Ötesi İşbirliği programı kapsamında Edirne Tatlıcı Büfeci Kebap ve Lokantacılar Esnaf Odası, Keşan Lokantacılar Kahveciler ve Otelciler Esnaf Odası ile Eurointegra Derneği ortaklığında sunulan “Yiyecek ve İçecek Fuarları” isimli Avrupa Birliği projesi onaylanmıştır.

Yürürlüğe giren proje kapsamında proje ortakları projenin ilk toplantısını gerçekleştirdiler. Edirne ESOB ve aynı zamanda Edirne Tatlıcı Büfeci Kebap ve Lokantacılar Esnaf Odası Başkanı Emin İnağ, Keşan Lokantacılar ve Kahveciler Esnaf Odası Başkanı Hüseyin Çakmak, Edirne ESOB Genel Sekreteri ve AB projeleri sorumlusu Özay Güngören'in katıldığı proje açılış toplantısında proje kapsamında yapılacak faaliyetlerin planlaması yapıldı.

Proje kapsamında gıda ithalat ve ihracatı konusunda Edirne ESOB bünyesinde kurulacak destek ofisinde tüm ticaret erbaplarına gıda ithalat ve ihracatı konusunda destek sağlanacak. Ayrıca proje kapsamında düzenlenecek eğitimler ve işyeri ziyaretleri ile iki bölgede gıda sektöründe faaliyet gösteren işletmelerin işbirliği alanlarının geliştirilmesi hedeflenmekte.

Emin İnağ “Bir Proje Daha Hazırlıyoruz.”

Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Emin İnağ Avrupa Birliği Bulgaristan-Türkiye IPA Sınır Ötesi İşbirliği Programı kapsamında bir proje daha hazırladıklarını söyledi. İnağ “Halihazırda yürüttüğümüz 3 proje bulunmakta. Edirne ESOB olarak 3.teklif çağrısına da bir proje sunmaya karar verdik. AB Büromuz proje ile ilgili çalışmalarını bitirmek üzere. Sunacağımız bu proje lokantalarda çalışan garsonlarımızın eğitimlerine yönelik olacak Edirne ve Kırklareli illerini kapsayan projemiz eğitim ağırlıklı olacak” dedi.

 

İÇERİKLE İLGİLİ FOTOĞRAFLAR