ANASAYFA
KURUMSAL
HABERLER
DUYURULAR
ETİK KURULU
BİLGİ EDİNME
BAŞVURU FORMLARI
GALERİ
İLETİŞİM
Haberler
EDESOB Başkanı İnağ “Bulgaristan Burgaz Şehrinde Düzenlenen Fuarda Ülkemizin Reklamını Yapmaya ve Edirnemizin El Sanatlarını Tanıtmaya Devam Ediyoruz.”
EDESOB Başkanı İnağ “Bulgaristan Burgaz Şehrinde Düzenlenen Fuarda Ülkemizin Reklamını Yapmaya ve Edirnemizin El Sanatlarını Tanıtmaya Devam Ediyoruz.”Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Bulgaristan Burgaz Şehrinde düzenlenen turizm fuarına katıldı. Edirne Kültürünü El Sanatlarını Tanıtma Derneği sanatçılarının ürünleri ile katıldıkları fuarda Türkiye'nin reklamı ve Edirne el sanatlarının tanıtımı yapıldı.

Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Bulgaristan Burgaz Şehrinde düzenlenen turizm fuarına katıldı. Edirne Kültürünü El Sanatlarını Tanıtma Derneği sanatçılarının ürünleri ile katıldıkları fuarda Türkiye'nin reklamı ve Edirne el sanatlarının tanıtımı yapıldı.

Edirne ESOB Başkanı Emin İnağ “Edirne ESOB olarak Bulgaristan Burgaz şehrinde düzenlenen fuarda ülkemizin reklamını yapmaya ve Edirnemizin el sanatlarını tanıtmaya devam ediyoruz.” Dedi. Emin İnağ “Halen uygulaması devam eden Nessebar ve Edirne'de Sanatkarlar Gösteri Merkezi isimli proje kapsamında proje ortağımız olan Bulgaristan Burgaz Bölgesel Turizm Derneği tarafından organize edilen ve Finlandiya, İrlanda gibi birçok Avrupa Birliği Üyesi ülkenin katıldığı fuarda EKTADER'in katkıları ile Ülkemizin ve Edirnemizin tanıtımını yaptık.” dedi.

Fuarda Bulgaristan Burgaz Valisi Konstantin Grebenarov ve Bulgaristan Cumhuriyeti Ekonomi,Enerji ve Turizm Bakan Yardımcısı Ivo Marinov ile uzun bir görüşme yapan Emin İnağ Türkiye ve Bulgaristan'ın Yunanistan ile beraber ortak çalışarak bölgesel bir turizm çalışması ile bölgeye daha çok turist çekilmesi gerektiğini anlattı. Emin İnağ, Bakan Yardımcısına Edirne el sanatı ürünlerinden şuan İkizevler Konağında üretimi yapılan minyatür kıspet ve bez bebek hediye etti.

İÇERİKLE İLGİLİ FOTOĞRAFLAR