ANASAYFA
KURUMSAL
HABERLER
DUYURULAR
ETİK KURULU
BİLGİ EDİNME
BAŞVURU FORMLARI
GALERİ
İLETİŞİM
Haberler
EDESOB'TAN İTHALAT VE İHRACAAT KONUSUNDA EĞİTİM.
EDESOB'TAN İTHALAT VE İHRACAAT KONUSUNDA EĞİTİM.Avrupa Birliği Bulgaristan-Türkiye IPA Sınır Ötesi İşbirliği programı kapsamında Bulgaristan Nessebar Belediyesi'nin koordinatör olarak yürüttüğü, Bulgaristan Burgaz Bölgesel Turizm Derneği, Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ve Edirne Valiliği İl Özel İdaresi'nin ortak olduğu “Nessebar ve Edirne'de Sanatkarlar Gösteri Merkezi” isimli projesi kapsamında Bulgaristan Nessebar şehrinde faaliyet gösteren sanatkarlar ve Edirne İlinde faaliyet gösteren sanatkarların katılımları Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı salonunda eğitim düzenlendi.

Avrupa Birliği Bulgaristan-Türkiye IPA Sınır Ötesi İşbirliği programı kapsamında Bulgaristan Nessebar Belediyesi'nin koordinatör olarak yürüttüğü, Bulgaristan Burgaz Bölgesel Turizm Derneği, Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ve Edirne Valiliği İl Özel İdaresi'nin ortak olduğu “Nessebar ve Edirne'de Sanatkarlar Gösteri Merkezi” isimli projesi kapsamında Bulgaristan Nessebar şehrinde faaliyet gösteren sanatkarlar ve Edirne İlinde faaliyet gösteren sanatkarların katılımları Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı salonunda eğitim düzenlendi.

Eğitim toplantısında bir açılış konuşması yapan Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Emin İnağ “Avrupa Birliği IPA Sınır Ötesi İşbirliği programında uyguladığımız projemiz kapsamında Bulgaristan Nessebar şehrinden ilimize gelen esnaf ve sanatkar dostlarımız ile Edirne ilinden katılan esnaflarımıza ithalat ve ihracat konusunda bilgilendirme yapılacak. İthalat ve ihracat konusunun genişliği düşünüldüğünde Türkiye ve Bulgaristan'ın ortak olarak güçlü oldukları gıda sektöründe özel bir eğitim verilmesi daha yararlı olacak diye düşünüyorum. Bu sebeple Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünden konun uzmanları tarafından bizlere bilgi verilecek. Bu vesile ile Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğümüze teşekkür ederim.” Dedi.

Edirne Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Gıda ve Yem Şube Müdürü Devrim Öden, Gıda Mühendisi Ercüment Koyuncu, Gıda Mühendisi Umut Savran tarafından katılımcılara gıda ithalat ve ihracatı konularında bilgilendirme yapıldı. Avrupa Birliği kuralları çerçevesinde özellikle Türkiye ve Bulgaristan arasında uygulanan prosedürler hakkında bilgi verildi.

 

 

 

İÇERİKLE İLGİLİ FOTOĞRAFLAR