ANASAYFA
KURUMSAL
HABERLER
DUYURULAR
ETİK KURULU
BİLGİ EDİNME
BAŞVURU FORMLARI
GALERİ
İLETİŞİM
Haberler
EMİN İNAĞ “PROJEMİZİN NESSEBAR AYAĞI SONA ERDİ”.
EMİN İNAĞ “PROJEMİZİN NESSEBAR AYAĞI SONA ERDİ”.Avrupa Birliği Bulgaristan-Türkiye IPA Sınır Ötesi İşbirliği programı kapsamında Bulgaristan Nessebar Belediyesi'nin koordinatör olarak yürüttüğü, Bulgaristan Burgaz Bölgesel Turizm Derneği, Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ve Edirne Valiliği İl Özel İdaresi'nin ortak olduğu “Nessebar ve Edirne'de Sanatkarlar Gösteri Merkezi” isimli projesi kapsamında Bulgaristan Nessebar şehrinde Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği temsilcilerinin katılımları ile proje kapsamında hazırlanan web sayfasının tanıtımı yapıldı.

Avrupa Birliği Bulgaristan-Türkiye IPA Sınır Ötesi İşbirliği programı kapsamında Bulgaristan Nessebar Belediyesi'nin koordinatör olarak yürüttüğü, Bulgaristan Burgaz Bölgesel Turizm Derneği, Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ve Edirne Valiliği İl Özel İdaresi'nin ortak olduğu “Nessebar ve Edirne'de Sanatkarlar Gösteri Merkezi” isimli projesi kapsamında Bulgaristan Nessebar şehrinde Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği temsilcilerinin katılımları ile proje kapsamında hazırlanan web sayfasının tanıtımı yapıldı.

Düzenlenen eğitime Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğine bağlı oda başkanları ve oda yöneticileri katıldı. Toplantıda proje ortaklarının liderleri birer konuşma yaptılar. Nessebar Belediye Başkanı Nikolay Dimitrov konuşmasında proje kapsamında Nessebar'da düzenlenen son etkinliğe katılmaktan dolayı çok mutlu olduğunu belirtti. Nikolay Dimitrov “ Çok başarılı bir proje gerçekleştirdik. 4 ortak kuruluş arasında gerçekleştirilen projede ortaklar arasındaki işbirliği mükemmeldi. Bu işbirliğimizin başka Avrupa Birliği projelerinde de devam edeceğine inanıyorum. Proje faaliyetleri çerçevesinde Edirne'ye Nessebar'dan giden sanatkarlarımızın çok memnun olduklarını gördüm. Edirne ziyaretleri sanatkarlarımızın bilinçlerini arttırmış ve çok memnun olmuşlar. Bugünkü toplantımızın da başarılı olacağını düşünüyorum. Gelecekte çok daha iyi çalışmalar yapacağız.” Dedi.

Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Emin İnağ çok başarılı bir proje çalışması yaptıklarını belirtti. İnağ “Sayın proje ortağı temsilcilerini ve sanatkar dostlarımı selamlıyorum. Biz yıllar önce Burgaz Sanatkarlar Odası ile ilk projemizi yaptığımızda çok iyi dostlar ve arkadaşlar kazandık. Bu projede de aynı dostluğu görmek bizleri çok memnun etti. İlk projemizden bu güne kurduğumuz dostluklar devam ediyor. Bu projemiz kapsamında sayın Belediye Başkanı ve Bayan Sonya Enilova ile tanışmaktan çok mutluyuz. 4 ortaklı bu projenin proje ekiplerini tebrik etmek istiyorum.Gösterdikleri gayret ile ortaya bu güzel sonuçlar çıkmıştır. Bu projenin ortak olan iki Ülkeye çok büyük katkılar sağladığını görüyorum. Bu dostluklarımızın gelecekte büyüyerek devam edeceğine inanıyorum.” Dedi.

Burgaz Bölgesel Turizm Derneği Başkanı Sonya Enilova ise yaptığı konuşmada “Ben öncelikle bu projenin gerçekleştirilmesinde emeği geçen herkesi kutlamak istiyorum. Bu proje Avrupa Birliği Bulgaristan-Türkiye Sınır Ötesi İşbirliği programına sunulmak üzere 2009 yılında hazırlandı ve 2011 yılında onaylanarak uygulamaya geçti. Bu proje bu programın ilk teklif çağırısına sunuldu. Dolayısı ile daha önce böyle projeler ile ilgili bir tecrübe yoktu. Ancak Emin Bey'in söylediği gibi daha önce küçük çaplı projeler yapılmıştı. Bu proje sayesinde Nessebar ve Edirne sanatkarların kullanımı için iki tane bina kazanmış oldu. Bu binalar iki bölgede de tek bir turizm çeşidi olmadığını sürekli turizme katkı sağlayabilecek enstrümanların olduğunun kanıtıdır.Bu binaların turizme büyük katkıları olacaktır. Bu projede ayrıca sanatkarlara yönelik bazı araştırmalar yapıldı ve iki bölgenin sanatkarlarının kullanabileceği çok güzel bir web sayfası hazırlandı. Ben ayrıca Edirne ESOB Genel Sekreteri Özay Bey'e çok teşekkür etmek istiyorum. Projenin hem hazırlık aşamasında hem de gerçekleştirilmesinde çok büyük gayretleri oldu. Nessebar Belediye'si proje sorumlusu Ilian Bey'e de çok teşekkür ederim. Gelecekte yeniden ortak olarak çalışacağımız düşünüyorum.” Dedi.

Edirne Valiliği İl Özel İdaresi Proje Koordinatörü Ender Özden yaptığı konuşmada “Değerli dostlar biz projede Edirne İl Özel İdaresi olarak 4. Ortak olarak yer aldık. Bu proje başladığında sadece ortaktık. Ancak şuan Emin Başkanımın da dediği gibi çok iyi dostlarız. Bu proje her ortağın özverili çalışması ile başarıya ulaşmıştır. 2 yıl süren bu projede beraber çalıştığım proje arkadaşlarımın hepsine çok teşekkür ederim.” Dedi.

Düzenlenen eğitime proje kapsamında hazırlanan “www.crafts.brta.eu” adresli web sayfasının tanıtımı yapıldı.

 

İÇERİKLE İLGİLİ FOTOĞRAFLAR