ANASAYFA
KURUMSAL
HABERLER
DUYURULAR
ETİK KURULU
BİLGİ EDİNME
BAŞVURU FORMLARI
GALERİ
İLETİŞİM
Haberler
EDESOB BİR PROJE DAHA İMZALADI.
EDESOB BİR PROJE DAHA İMZALADI.Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği tarafından Avrupa Birliği Bulgaristan Türkiye IPA Sınır Ötesi İşbirliği programı 2.teklif çağırısı kapsamında sunulan “Bize Trakları Anlat” isimli proje kabul edildi.

Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği tarafından Avrupa Birliği Bulgaristan Türkiye IPA Sınır Ötesi İşbirliği programı 2.teklif çağırısı kapsamında sunulan “Bize Trakları Anlat” isimli proje kabul edildi.

Bulgaristan Bölgesel Kalkınma Bakanlığına Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği adına projeyi imzalamak üzere EDESOB Başkanı Emin İnağ ve EDESOB Genel Sekreteri Özay Güngören gittiler. Edirne ESOB Başkanı Emin İnağ Bulgaristan Türkiye Sınır Ötesi İşbirliği Programı 2. Teklif çağrısı kapsamında imzaladıkları projenin Edirne turizmi açısından çok önemli olduğunu belirtti. Emin inağ “İmzalamış olduğumuz Bize Trakları Anlat isimli proje, Trakya'ya ismini veren Trakların bölgemizde kalıntılarının araştırılması ve tanıtımlarını içeren çeşitli faaliyetler içermekte. Projemiz kapsamında Traklar konusunda dünyaca ünlü hocalarımızdan Engin Beksaç hocamız görev yapacaklar. Başta Edirne turizmi olmak üzere bölge turizmimize büyük katkılar sağlayacağını düşündüğümüz projemizin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

EDESOB Başkanı Emin İnağ “Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları olarak birinci teklif çağrısında “Nessebar ve Edirne'de Esnaf ve Sanatkarlar Gösteri Merkezi” isimli proje, ikinci teklif çağrısında “Bize Trakları Anlat” ve “Daha İyi Ticari İlişkiler – CBC bölgesinde Daha İyi Ekonomik Kalkınma” isimli projelerimizin de kabulü ile yoğun çalışmalarımızın meyvelerini almış olduk. Daha yoğun bir tempo ile çalışarak projelerimizi başarı ile uygulayarak Edirnemize sunduğumuz katkıları arttırmak istiyoruz.” Dedi.
İÇERİKLE İLGİLİ FOTOĞRAFLAR