ANASAYFA
KURUMSAL
HABERLER
DUYURULAR
ETİK KURULU
BİLGİ EDİNME
BAŞVURU FORMLARI
GALERİ
İLETİŞİM
Haberler
SEMİH ÖZARDALI VE EKİBİ EMİN İNAĞ'I ZİYARET ETTİ.
SEMİH ÖZARDALI VE EKİBİ EMİN İNAĞ'I ZİYARET ETTİ.5362 sayılı Esnaf ve Sanatkarlar Meslek Kuruluşları Kanunu çerçevesinde bu yıl Ocak ayında başlayan esnaf ve sanatkarlar meslek kuruluşları seçimleri çerçevesinde Edirne Bakkallar ve Tekel Bayileri Esnaf Odası'na başkan adayı olan H. Semih Özardalı ve ekibi Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Emin İnağ'ı makamında ziyaret ettiler.

5362 sayılı Esnaf ve Sanatkarlar Meslek Kuruluşları Kanunu çerçevesinde bu yıl Ocak ayında başlayan esnaf ve sanatkarlar meslek kuruluşları seçimleri çerçevesinde Edirne Bakkallar ve Tekel Bayileri Esnaf Odası'na başkan adayı olan H. Semih Özardalı ve ekibi Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Emin İnağ'ı makamında ziyaret ettiler.

 

Edirne Bakkallar ve Tekel Bayileri Esnaf Odası Başkan Adayı H.Semih Özardalı odanın üyelerine daha iyi hizmet etmesi ve vermesi gerektiği hizmetleri zamanında vermemesi sebebi ile ekibi ile beraber aday olduklarını belirtti. H.Semih Özardalı “ Edirne'de bulunan diğer esnaf odaları üyelerine yeni çıkan yasalar konusunda kısa sürede bilgilendirme ve eğitimlerini gerçekleştiriyor. Bunun yanında alkol satış yasağı gibi konularda oda olarak yeterli tepki gösterilmedi. Esnaflarımız kendi içlerinde yaptıkları organizasyon ile çıkan yasaya tepki gösterdiler. Yani oda üyelerine bu gibi konularda hiç sahip çıkmadı. Bir diğer konuda iş güvenliği ve sağlığı yasasında odamız çok yetersiz kaldı. Birçok oda esnaflarına yönelik eğitimleri ve sertifikasyonu tamamladıktan sonra sanki o odaların yapmasından dolayı üyelerimizden tepki gelecek korkusuna eğitim düzenlendi. Biz Bakkallar ve Tekel Bayileri Odası olarak üyelerimizin bize gösterdikleri teveccühün karşılığını misli ile kendilerine geri döndürmemiz gerekli iken böyle bir durum ortaya çıktı. Ayrıca üyeler olarak dikkatimizi çeken bir diğer konuda odamızın Birlik ve diğer odalar ile ilişkilerinin pek sıcak olmadığıdır. Bu durumda esnafların tek gücü olan birlik ve beraberlik unsurundan biz Bakkallar ve Tekel Bayileri odası üyeleri mahrum kalmaktadır. Diğer oda yöneticileri esnafların karşılaştıkları sorunlarda beraberce hareket ederek çözüm ararlarken bizim odamız bu birliktelikten uzak durmaktadır. Biz esnaflar değişik meslek dallarında faaliyet göstersek de birbirimiz ile mutlaka ticari ve insani ilişkilerimiz sürmektedir. Bana göre odanın da en önemli görevi bizler arasındaki bağı kurmak ve güçlendirmektir. Bu temel konuların yanında ekip olarak seçildiğimiz takdirde yapacağımız çeşitli projeleri de Birliğimiz desteği ile gerçekleştirmeyi düşünüyoruz.” Dedi.

 

Esnaf teşkilatı yöneticilerinin demokratik seçimler çerçevesinde esnafların oyları ile belirlendiğini belirten Edirne ESOB Başkanı Emin İnağ “ Size ve ekibinize öncelikle hayırlı olmasını diliyorum. Biz Edirne ESOB olarak bize bağlı alt kuruluşlarımızın tamamını gelen talepleri doğrultusunda destekliyoruz. Örneğin Avrupa Birliği Sınır Ötesi İşbirliği Programı kapsamında odalarımıza talep gelmesi durumunda destek olacağımızı genelge ile bildirdik. Bize geri dönüş yapan ve şartları uyan 9 esnaf odamızın yer aldığı toplam 5 adet proje yaptık. Kabul edilenleri uyguluyoruz. Bu ve benzeri konular her zaman odalarımıza teknik anlamda destek oluyoruz. Ama maalesef sizin odanızın Birlikten uzak durması sebebi ile bu ve bunun gibi birçok konudan yararlanamamaktasınız. Hatta birçok meslek odamız iş salığı ve güvenliği konusunda eğitimlerini bitirirken sizlerin haberi daha yeni oldu. Ben adaylığınız tekrar hayırlı olmasını ve esnaflarımızın kazanmasını dilerim.”

 

İÇERİKLE İLGİLİ FOTOĞRAFLAR