ANASAYFA
KURUMSAL
HABERLER
DUYURULAR
ETİK KURULU
BİLGİ EDİNME
BAŞVURU FORMLARI
GALERİ
İLETİŞİM
Haberler
EDESOB’TAN HİJYEN EĞİTİM TOPLANTISI.
EDESOB’TAN HİJYEN EĞİTİM TOPLANTISI.Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Edirne İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Edirne Ticaret ve Sanayi Odası arasında 17/03/2014 tarihinde imzalanan ve “Hijyen Eğitim Programları” protokolü çerçevesinde EDESOB çalışmalarına başladı.
Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Edirne İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Edirne Ticaret ve Sanayi Odası arasında 17/03/2014 tarihinde imzalanan ve “Hijyen Eğitim Programları” protokolü çerçevesinde EDESOB çalışmalarına başladı.
 
          Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ne bağlı Edirne Merkez İlçe, Süloğlu, Lalapaşa ve Havsa’da bulunan esnaf ve sanatkarlar odaları başkan ve genel sekreterlerinin katılımları ile eğitim toplantısı düzenlendi. Toplantıda imzalanan protokol çerçevesinde odaların yapacakları iş ve işlemler hakkında bilgi verildi. Toplantıda açıklama yapan Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Emin İnağ “Sağlığa zarar verecek ortamlardan korunmak için yapılacak uygulamalar ve alınan temizlik önlemlerinin tümü hijyen olarak tanımlanır. Hijyen bir sağlık bilimi olup temel ilgi alanı, sağlığın korunması ve sürdürülmesidir. Bir başka şekilde tanımlayacak olursak hijyen, kişinin kendi sağlığını koruması için devam ettirmesi gereken bakım ve uygulamaların tamamıdır. Bu genel kurallar işyerlerimiz çalışan bizlerin, çalışanlarımızın ve en önemlisi müşterilerimizin sağlığını korumamız açısından çok önemlidir. Bu çerçevede çıkan yasa gereği üyelerimizin eğitimleri için Edirne Milli Eğitim Müdürlüğü ile imzaladığımız protokol çerçevesinde Edirne İl genelinde gıda sektöründe çalışanlar ile berberler ve kuaförlerin hijyen eğitimlerini en kısa sürede tamamlayacağız.” Dedi.
 
          Katılımcılar protokol ve izlenecek yollar hakkında bilgi veren Edirne ESOB genel sekreteri Özay Güngören “Protokol çerçevesinde gıda sektörü, berberlik ve kuaförlük meslek dallarında faaliyet gösteren üyelerimiz ve yanlarında çalışanlar kayıtlı oldukları meslek odalarına başvurularını yapacaklar. Düzenlediğimiz başvuru formunu dolduracaklar. Odalarımız grupları oluşturacak ve Birliğimize bildirecek. EDESOB olarak bizde Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile beraber kursu açacağız.” Dedi.
 
İÇERİKLE İLGİLİ FOTOĞRAFLAR