ANASAYFA
KURUMSAL
HABERLER
DUYURULAR
ETİK KURULU
BİLGİ EDİNME
BAŞVURU FORMLARI
GALERİ
İLETİŞİM
Haberler
AVRUPA BİRLİĞİ KOMİSYONUN’DAN İKİZEVLERE ZİYARET
AVRUPA BİRLİĞİ KOMİSYONUN’DAN İKİZEVLERE ZİYARETAvrupa Birliği Bulgaristan Türkiye Sınır Ötesi İşbirliği Programının 2014-2020 Yeni Dönem çalışmaları kapsamında Edirne’de bulunan Avrupa Birliği Komisyonu Üyeleri Bernd Schuh ve Stephanie Essig, Bulgaristan Devleti Proje Danışmanı Daniela Ivanova ile AB Ortak Teknik Sekretarya Proje Yöneticisi Hakan Türköz Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği tarafından Avrupa Birliği projesi kapsamında sanatkarların kullanımına hazırlanan İkiz Evler Konağı’nı ziyaret ettiler.
Avrupa Birliği Bulgaristan Türkiye Sınır Ötesi İşbirliği Programının 2014-2020 Yeni Dönem çalışmaları kapsamında Edirne’de bulunan Avrupa Birliği Komisyonu Üyeleri Bernd Schuh ve Stephanie Essig, Bulgaristan Devleti Proje Danışmanı Daniela Ivanova ile AB Ortak Teknik Sekretarya Proje Yöneticisi Hakan Türköz Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği tarafından Avrupa Birliği projesi kapsamında sanatkarların kullanımına hazırlanan İkiz Evler Konağı’nı ziyaret ettiler.
 
          Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Emin İnağ, Edirne ESOB Genel Sekreteri Özay Güngören ve EKTADER Başkanı Fikriye Kipriye ziyaretçilere İkiz Evler Konağında eşlik ettiler.
 
          Edirne ESOB Başkanı Emin İnağ ziyaretçilere “Nessebar ve Edirne’de Sanatkarlar Gösteri Merkezi” isimli proje hakkında bilgi verdi. Emin İnağ “Edirne ESOB olarak 8 adet Avrupa Birliği projesi uyguladık. Uyguladığımız projelerden biri olan Nessebar ve Edirne’de Sanatkarlar Gösteri Merkezi isimli proje kapsamında Valiliğimizce Edirne ESOB’a tahsis edilen İkiz Evler Konağının basit onarımı gerçekleştirilmiş ve iç tefrişatı tamamlanmıştır. Şuan Edirnemize el sanatlarımızı sunana ve burada eğitimler veren sanatkarlarımızca kullanılan İkiz Evler Konağı Avrupa Birliği projeleri kapsamında uygulanan projelere çok güzel bir örnek teşkil etmektedir.” Dedi.
 
          Avrupa Komisyonu Üyesi olan Bernd Schuh İkiz Evler Konağına hayran kaldıklarını belirtti. Schuh “Avrupa Birliği’nin fon desteğinde bulunduğu projelerin çok güzel bir örneğini İkiz Evler Konağında görüyoruz. Burada sergilenen el sanatlarına hayran kaldık. Bizler önümüzdeki dönem açılması öngörülen 2014-2020 programı kapsamında çalışmalar yapmak üzere Edirne’ye geldik. Edirne’nin çok güzel ve modern bir şehir olduğunu belirtmek isterim. Gördüklerimiz karşısında önümüzdeki programı yerel yöneticilerinde taleplerini göz önüne alarak bir an önce açmak istiyoruz” dedi. 
İÇERİKLE İLGİLİ FOTOĞRAFLAR