ANASAYFA
KURUMSAL
HABERLER
DUYURULAR
ETİK KURULU
BİLGİ EDİNME
BAŞVURU FORMLARI
GALERİ
İLETİŞİM
Haberler
EMİN İNAĞ “İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ YASASI ESNAFIN BELİNİ BÜKÜYOR.”
EMİN İNAĞ “İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ YASASI ESNAFIN BELİNİ BÜKÜYOR.”6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Yasası konusunda Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ve birliğe bağlı esnaf odaları olarak gerekli çalışmaları yaptıklarını belirten Emin İnağ “Esnaf ve Sanatkarlardan aldığımız geri dönüşler Yasanın esnaflarımızı çok zor duruma soktuğunu göstermektedir.” Dedi.
6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Yasası konusunda Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ve birliğe bağlı esnaf odaları olarak gerekli çalışmaları yaptıklarını belirten Emin İnağ “Esnaf ve Sanatkarlardan aldığımız geri dönüşler Yasanın esnaflarımızı çok zor duruma soktuğunu göstermektedir.” Dedi.
 
          Yasanın çıktığı günden itibaren çalışmalara başladıklarını belirten Edirne ESOB Başkanı Emin İnağ “Yasa hakkında öncelikle Birliğimize bağlı odalarımızın yöneticilerine yönelik eğitim toplantıları düzenledik. Bu toplantıların ardından esnaf ve sanatkarlar odalarımız üyelerine yönelik bilgilendirme ve eğitim çalışmaları yürüttüler. Halen eğitimlerine devam eden odalarımız bulunmakta. Ancak yasa esnaf ve sanatkarlarımıza çok ağır yükler getirmektedir. Ankara’da katıldığım toplantılarda, yerel düzeyde siyasilerimiz ile yaptığımız görüşmelerde bu konuyu sürekli gündeme getirdim. Son olarak Adalet ve Kalkınma Partisi Edirne İl Başkanı Müjdat Kahve Bey’le yaptığımız görüşmede kendileri konu ile ilgili olarak hükümetimizin bir çalışma içerisinde olduğunu belirttiler. Umuyorum ki küçük esnaf ve sanatkarlar yapılacak değişiklik ile bu Yasadan muaf tutulurlar.” Dedi.
 
          İlgili Yasanın esnaf ve sanatkarın üzerinde ki yükü katlayarak arttıracağını belirten Edirne ESOB Başkanı Emin İnağ “Yaptığımız girişimlerin sonucunu umuyorum ki en kısa sürede alırız. Esnaf ve sanatkarların bu Yasadan kaynaklanan yükümlülüklerinin kaldırılmasına dair Ankara’da çalışmaların başladığı haberlerini aldık. Bu yükümlülüklerin kaldırılması hususunda hassasiyetlerinden dolayı siyasilerimize teşekkür ediyorum dedi.”  
İÇERİKLE İLGİLİ FOTOĞRAFLAR