ANASAYFA
KURUMSAL
HABERLER
DUYURULAR
ETİK KURULU
BİLGİ EDİNME
BAŞVURU FORMLARI
GALERİ
İLETİŞİM
Haberler
EDİRNE ESOB VE EDİRNE’Lİ EL SANATKARLARI RECEP GÜRKAN’I ZİYARET ETTİ.
EDİRNE ESOB VE EDİRNE’Lİ EL SANATKARLARI RECEP GÜRKAN’I ZİYARET ETTİ.Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Emin İnağ ve beraberinde İkizevler Konağı’nda faaliyet gösteren EKTADER Üyesi sanatçılar Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ı makamında ziyaret ettiler.
Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Emin İnağ ve beraberinde İkizevler Konağı’nda faaliyet gösteren EKTADER Üyesi sanatçılar Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ı makamında ziyaret ettiler.
 
            Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nin Avrupa Birliği Bulgaristan-Türkiye Sınır Ötesi İşbirliği Programı kapsamında yürüttüğü Avrupa Birliği projesi kapsamında sanat merkezine dönüştürülen Edirne’nin tarihi konaklarından İkizevler Konağı’nda faaliyet gösteren sanatkarlardan oluşan heyet Edirne ESOB Başkanı Emin İnağ Başkanlığı’nda Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ı makamında ziyaret ettiler. Ziyarette sanatçılar Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’a el sanatı ürünlerden hediye ettiler.
 
            İkizevler Konağı ve faaliyetleri hakkında Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’a bilgi veren Emin İnağ “Avrupa Birliği Projesi kapsamında Edirne Valiliği İl Özel İdaresi ortalığında İkizevler Konağı’nı Edirne Turizmine kazandırmak amacıyla çalışmalar yürüttük. Oldukça başarılı olan çalışmalarımız neticesinde şuan aynı zamanda EKTADER Üyesi olan sanatçılarımız İkizevler’de çalışmalarını sürdürüyorlar. Sanatkarlarımız İkizevler Konağında kurs düzenleyerek sanatlarını öğretiyor ve bu sanatların Edirnemizde yaşamasına büyük katkı veriyorlar.” Dedi. EKTADER Başkanı Fikriye Kipriye yapılan çalışmalar hakkında Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’a bilgi verdi ve destek istedi.
 
            Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan yapılan çalışmaların mutluluk verici olduğunu belirterek “ Yapılan bu işlerin daha profesyonel hale getirilmesi gerektiğini düşünüyorum. Maalesef Edirnemizin bir master turizm planı yok. Bu plan hazırlanırken İkizevler mutlaka içerisinde yer almalı. Yapılan çalışmaların tanıtımı için Edirne Belediyesi olarak elimizden gelen desteği vereceğiz.” Dedi.
İÇERİKLE İLGİLİ FOTOĞRAFLAR