ANASAYFA
KURUMSAL
HABERLER
DUYURULAR
ETİK KURULU
BİLGİ EDİNME
BAŞVURU FORMLARI
GALERİ
İLETİŞİM
Haberler
ESNAF ODASI BAŞKANLARINDAN EDİRNE VALİSİ DURSUN ALİ ŞAHİN’E ZİYARET.
ESNAF ODASI BAŞKANLARINDAN EDİRNE VALİSİ DURSUN ALİ ŞAHİN’E ZİYARET.23 Mayıs 2014 tarihli kararname ile Edirne Valiliği’ne atanan Dursun Ali Şahin’i Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Emin İnağ ve Edirne esnaf odası başkanları ziyaret etti.
23 Mayıs 2014 tarihli kararname ile Edirne Valiliği’ne atanan Dursun Ali Şahin’i Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Emin İnağ ve Edirne esnaf odası başkanları ziyaret etti.
 
         EDESOB Başkanı Emin İnağ, EDESOB Başkan Vekili Mehmet Özkan, EDESOB Yönetim Kurulu Üyesi Erbey Kılıç, EDESOB Disiplin Kurulu Üyesi H.Timur Erdoğan, EDESOB Disiplin Kurulu Üyesi Hakan Fındıklı, Edirne Demirciler ve Kaynakçılar Esnaf Odası Başkanı Hayri Sönterler, Edirne Pazarcılar Esnaf Odası Başkanı Abdurrahman Altay, Edirne Umum Servis Araçları Esnaf Odası Başkanı Nezehattin Erçetin Edirne Valisi Dursun Ali Şahin’i makamında ziyaret ettiler.
 
         Edirne Valisi Dursun Ali Şahin “Bir şehirde sivil toplum örgütleri çok önemli yer tutar. STK’lar olmaz ise yapılan hizmetler yarım kalır. Özellikle meslek odaları çok önemli sivil toplum örgütleridir” dedi. Edirne Valisi Dursun Ali Şahin daha önce görev yaptığı illerde yapılan bazı uygulamalardan örnekler verdi. Edirne Valisi Dursun Ali Şahin “Örneğin meslek odalarımız ile beraber halk sağlığı için büyük risk teşkil eden tuz ve şeker kullanımını azaltmaya yönelik çalışmalar yaptık. Lokantalarda tuzlukların kaldırılarak müşterinin talep etmesi halinde verilmesi yada kahvehanelerde çayların tek şekerli verilmesi yine müşteri talep ederse şeker verilmesi gibi çalışmalar halk sağlığı için önemli çalışmalardır. Bu uygulamalara katılan ve başarılı olan lokantacı ve kahveci esnaflarımıza Valilik olarak ödül veriyoruz.” Dedi.
 
Edirne Valiliği’ne atanan Dursun Ali Şahin’e görevinde başarılar dileyen Edirne ESOB Başkanı Emin İnağ, Edirne’deki esnaf teşkilatı ve yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. EDESOB Başkanı Emin İnağ “ Edirne esnaf ve sanatkarları adına Sayın Valimize görevinde başarılar dileriz. Önümüzdeki dönemde yapılacak çalışmalarda üzerimize düşen görevi yapmaya hazırız. Sayın Valimizin anlattığı şekilde, yapılan uygulamalarda ceza sistemi yerine ödül sisteminin kullanılması hem başarıyı arttırır, hem de esnaf ve sanatkarlarımızı memnun eder.” Dedi.
 
İÇERİKLE İLGİLİ FOTOĞRAFLAR