ANASAYFA
KURUMSAL
HABERLER
DUYURULAR
ETİK KURULU
BİLGİ EDİNME
BAŞVURU FORMLARI
GALERİ
İLETİŞİM
Haberler
EDİRNE VERGİ DAİRESİ BAŞKANI SELAHATTİN BAŞKAL’DAN EDESOB’A ZİYARET.
EDİRNE VERGİ DAİRESİ BAŞKANI SELAHATTİN BAŞKAL’DAN EDESOB’A ZİYARET.Edirne Vergi Dairesi Başkanı Selahattin Başkal Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğini ziyaret etti. Ziyarette Edirne ESOB Başkanı Emin İnağ, Edirne ESOB Başkan Vekili Mehmet Özkan ve EDESOB Genel Sekreteri Özay Güngören hazır bulundular.
            Edirne Vergi Dairesi Başkanı Selahattin Başkal Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğini ziyaret etti. Ziyarette Edirne ESOB Başkanı Emin İnağ, Edirne ESOB Başkan Vekili Mehmet Özkan ve EDESOB Genel Sekreteri Özay Güngören hazır bulundular.
 
            6552 sayılı İş Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması ile Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına Dair Kanun hakkında Vergi Dairesi Başkanlığı organizasyonunda bir bilgilendirme toplantısı düzenleneceğini belirten Vergi Dairesi Başkanı Başkal “Bilindiği üzere 6552 sayılı Kanun 11.09.2014 tarihinde Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe girdi.Söz Konusu Kanunda, Maliye Bakanlığına bağlı tahsil dairelerince takip edilen bazı kamu alacaklarının yeniden yapılandırılmasına ilişkin hükümler bulunmaktadır. Anılan Kanunun getirdiği imkanların mükelleflerimize tanıtılabilmesi ve daha çok sayıda kitleye ulaşılabilmesi açısından 20.Ekim 2014 Pazartesi günü saat:15:00’te Edirne Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası konferans salonunda Gelir İdaresi Başkanlığı Tahsilat ve İhtilaflı İşler Daire Başkanı Sayın, Ayşe DİLBAY ve Gelir İdaresi Grup Başkanı Sayın, Murat ÖZGÜR katılımıyla Edirne Vergi Dairesi Başkanlığımız organizasyonunda bilgilendirme toplantısı yapılacak.” Dedi.
 
            Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Emin İnağ düzenlenecek toplantının esnaf ve sanatkarlar için çok önemli olduğunu belirterek “ Esnaf ve sanatkarlarımız ekonomik olarak zor durumda. Vergi Dairesi, Sosyal Güvenlik Kurumu, Odaları gibi kurumlara borçları var. Bu çıkan Kanun ile bu borçların yapılandırılmasına olanak sağlandı. Ancak esnaf ve sanatkarlarımızın yeni Kanunlar hakkında geniş kapsamlı bilgilendirme toplantılarına ihtiyaçları var. Vergi Dairesi Başkanlığımızca düzenlenecek bu toplantının çok faydalı olacağına inanıyorum.” Dedi.
İÇERİKLE İLGİLİ FOTOĞRAFLAR